3. Арсенал и Манчестър Сити продължават гонитбата на Челси (ВИДЕО)

Арсенал и Манчестър Сити продължават гонитбата на Челси (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от играните срещи във ВЛ

Съставите на Арсенал и Манчестър Сити не позволиха на лидера Челси да увеличи аванса си на върха в класирането на английската Висша лига, след като спечелиха срещите си от XXVII кръг.

Уикендът стартира с трудна победа на „сините” от Лондон над Евертън и така те дръпнаха с 4 точки пред „топчиите”, но момчетата на Арсен Венгер разбиха с 4:1 гостуващия Съндърланд и отново са на максимално близо до хората на Жозе Моуриньо.

В герой за „артилеристите” днес се превърна Оливие Жиру, вкарал две от попаденията и асистирал за третото, дело на Томаш Росицки. Четвъртият гол бе дело на Лоран Косчиелни, а почетното попадение за гостите от Съндърланд вкара Емануеле Дзакерини в 81-ата минута.

За днешния мач Арсен Венгер остави най-скъпата си покупка - Месут Йозил, на резервната скамейка, след като през седмицата германецът пропусна дузпа срещу Байерн (Мюнхен) и получи множество критики за представянето си при загубата с 0:2 от баварците в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Междувременно Манчестър Сити остана на две точки от Арсенал, след като победи с минималното 1:0 гостуващия Стоук Сити. Единственият гол в мача вкара Яя Туре в 70-ата минута, а лошата новина за „гражданите” е свързана с травмата на Стеван Йоветич.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит