3. Арсенал измъкна трите точки на „Гудисън парк”

Арсенал измъкна трите точки на „Гудисън парк”

„Артилеристите” победиха с 2:1 Евертън като гост

Oтборът на Арсенал спечели с 2:1 в мач от 13 кръг на Английската висша лига срещу Евертън, игран на „Гуудисън парк”. Гостите от Лондон взеха трите точки с голове на Саня през първото полувреме и Фабрегас през втората част. Почетното попадение за „карамелите” бе дело на Тим Кейхил минута преди края.

Още 11-та минута на сблъсъка Евертън можеха да поведат, но Кейхил изпусна чудесна възможност с глава. Пет минути по-късно Аршавин засече от воле една топка в наказателното поле на домакините, но ударът му не влезе във вратата.

В 36-та минута Бакари Саня даде аванс на гостите. Аршавин нахлу в наказателното поле, спря топката и подаде назад към Саня, който овладя и с топовен шут простреля Хауърд.

Така първото полувреме завърши при резултат 0:1 в полза на Арсенал. Втората част започна много добре за тима на Арсен Венгер. Още  в 48-та минута Фабрегас удвои преднината на гостите.

Сеск вкара след пас на Шамак в наказателното поле и хубав удар в долния десен ъгъл на вратата на Хауърд. В 60-та минута Самир Насри можеше да направи резултата класически. Той пое топката зад централната линия и напредна, надбяга двамата бранители на Евертън и остана очи в очи със стража на домакините. Ударът му обаче не беше добър и вратарят спаси.

В 61-та минута Шамак също можеше да вкара, но от два-три метра на празна врата засече топката над напречната греда. До края Арсенал владееха добре топката и не позволяваха на „карамелите” да правят най-опасните си атаки по фланговете.

В 89-та минута Тим Кейхил отбеляза с глава почетното попадение за Евертън. Силите на домакините не стигнаха за нещо повече и срещата завърши при резултат 1:2 в полза на „артилеристите”.

Евертън – Арсенал 1:2