3. Арсенал изпусна два гола аванс за радост на Сити (ВИДЕО)

Арсенал изпусна два гола аванс за радост на Сити (ВИДЕО)

Уест Хям препъна "топчиите" в мача им от 31-ия кръг на Висшата лига

Арсенал за втори пореден мач пропусна два гола аванс и завърши наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем в двубой от 31-ия кръг на Висшата лига.

Така "топчиите" имат 74 точки на върха в класирането, но вторият Манчестър Сити, който е със 70, има и мач по-малко, а предстои и директен сблъсък между двата тима.

Гостите поведоха в резултата още в 7-ата минута. Бен Уайт даде страхотен пас на Габриел Жезус, който беше длъжен да вкара в опразнената врата.

Само три минути по-късно Габриел Мартинели центрира в наказателното поле, където Мартин Йодегор засече топката във вратата на "чуковете".

В 32-ата минута Уест Хем получи шанс да се върне в мача, след като Габриел Магаляеш извърши нарушение, довело до дузпа. Зад топката застана Мохамед Саид Бенрама, който прати Рамсдейл в обратния

В началото на втората част бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Антонио, а зад топката застана Букайо Сака, но талантът на Арсенал не успя да превърне наказателния удар в гол.

Разочарованието на английския национал стана още по-голямо три минути след това, след като в 55-ата минута Джаред Боуен засече топката от воле за 2:2.

В 70-ата минута Арсенал тръгна в контраатака, но Букайо Сака не подаде на Тросар или Йодегор, а завърши сам със слаб удар, който лесно бе хванат от Фабиански.

В 81-ата минута пред Антонио се откри златен шанс да донесе успеха на домакините, но топката се отби в сглобката на гредите.