3. Арсенал изпусна Ман Сити в дербито на 22-ия кръг (видео)

Арсенал изпусна Ман Сити в дербито на 22-ия кръг (видео)

Двата отбора завършиха наравно 0:0 в мач с два червени картона

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити завършиха наравно 0:0 в дербито на 22-ия кръг в Премиършип. В битката за второто място, „артилеристите” бяха по-активни и търсеха повече победата, но на два пъти гредата им попречи да открият резултата. Минута преди края пък двата тима останаха с човек по-малко, след като червени картони получиха Сабайета от Сити и Саня от Арсенал, заради спречкване помежду им.

Домакините започнаха своята офанзива от самото начало на срещата и още в първата минута Самир Насри застраши сериозно вратата на Сити. Младокът нахлу отляво и центрира прострелно топката успоредно на голлинията. Кълбото премина през няколко играчи и за щастие на Джо Харт, никой не засече топката в полуопразнената му врата.

„Топчиите” не спряха дотук и в 9-ата минута Ван Перси разтресе десния страничен стълб на вратата на Сити след удар от границата на наказателното поле.
Минута по-късно Уилшър стреля отблизо, но право в ръцете на Харт.

Възпитаниците на Арсен Венгер пресираха съперниците си по целия терен, а мълниеносните им контраатаки сварваха абсолютно неподготвени играчите в небесно-синьо през началните минути на двубоя.

В 26-ата минута отново дясната греда спаси Сити. Този път Фабрегас нацели страничния стълб, а при добавката Уолкот стреля отблизо право в напречната греда, но имаше маркирана засада.

Няколко минути по-късно гостите отвърнаха с удар на Тевес, който беше изведен от Жо. Изстрелът на аржентинеца от воле обаче беше от малък ъгъл и трудно би затруднил Фабиански.

В 37-ата минута Уолкот нахлу отдясно и центрира към наказателното поле, след което топката срещна ръката на Компани от състава на гостите. Главният рефер Майк Джоунс обаче не посочи бялата точка.

В последната минута, Я Я Туре направи мощен пробив отдясно и „гражданите” можеха да изненадат своя съперник, но след последвалото центриране топката бе изчистена от Йоан Джуру.

Арсенал превъзхождаше съперника си през тази първа част.

Първото по-опасно положение след подновяването на играта дойде в 60-ата минута, когато Ван
Перси стреля много силно от около 20 метра. Топката летеше към горния десен ъгъл на Джо Харт, но стражът на гостите показа блестящ рефлекс и успя да избие топката в корнер.

Арсенал играеше с много движение по терена, но футболистите на Арсен Венгер така и не намираха път към противниковата врата през добре подредената защита на Манчестър Сити.

На „артилеристите” не помогна и влизането на Аршавин в 68-ата минута, който така и не успя да застраши вратата на гостите.

До края на мача действията се развиваха главно в половината на „небесносините”, които обаче рядко допускаха футболисти на домакините да нахлуят в наказателното поле. Възпитаниците на
Манчини чакаха своя шанс на контраатака.

Две минути преди края на срещата обаче и двата тима останаха с човек по-малко след като Сабайета и Саня бяха изгонени за спречкване след единоборство помежду им.

В последната минута Ван Перси изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, но силният му изстрел бе боксиран от Джо Харт. Това бе и последното положение в мача.

Така по-доволни от точката могат да бъдат играчите на Манчини, които запазват второто място, на две точки от първия Манчестър Юнайтед. Отборът на Арсенал остава на трета позиция, на четири точки от лидера.

Арсенал – Манчестър Сити  0:0

Арсенал: Фабиански, Косчелни, Джуру, Клиши, Саня, Уилшър (82’ Бендтнер), Сонг, Насри, Уолкот (68’ Аршавин), Ван Перси, Фабрегас
Манчестър Сити: Харт, Компани, Туре, Забалета, Ричардс, Бари, Йонг, Жо (64’ Джонсън), Милнър, Тевес (90’ Боатенг), Туре

жълти картони: Гарет Бари 21’, Де Йонг 29’

червени картони: Сабалета 89’, Саня 89’

стадион: Емирейтс

рефер: Майк Джоунс

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен