3. Арсенал на четвъртфинал за Карлинг Къп за осма поредна година (видео)

Арсенал на четвъртфинал за Карлинг Къп за осма поредна година (видео)

Арсенал елиминира по убедителен начин Нюкасъл в мач от четвъртия кръг на „Карлинг Къп”. „Топчиите” постигнаха изразителен успех с 4:0 на негостоприемния „Сейнт Джеймсис Парк” и за осма поредна година се класираха за четвъртфиналите на надпреварата. Два гола за лондончани отбеляза Тио Уолкът, един добави Бендтнер, а вратарят на Нюкасъл Крул си отбеляза автогол.

Арсен Венгер заложи до голяма степен на своя титулярен състав. Само Войшчех Чесни бе новото лице на вратата, а Крейг Ийстмонд бе другото име от продуктивната школа на „артилеристите”. Останалите играчи все бяха утвърдени имена с известен опит във Висшата лига. Половината от първия състав на Нюкасъл пък бе в почивка днес. Все пак през второто полувреме се появиха Гутиерес, Бартън и Керъл.

Арсенал започна по-добре и още в 1-ата минута Вела излезе очи в очи с Крул, но вратарят спаси. В следващата атака стражът на Нюкасъл отново се справи, този път с опитите на Бендтнер.

В ответната акция Харис Вукич влезе под ъгъл спрямо вратата в наказателното поле, но намери мрежата от външната й страна.

Атакуващият футбол на „Сейнт Джеймсис Парк” продължи и след пропуски на Вела и Рейнджър дойде 15-ата минута, когато Алън Смит разтресе напречната греда с топовен шут от 30 метра.

До почивката Арсенал изцяло доминираше и логично се оттегли с гол аванс. Във втората минута на добавеното време Крул си отбеляза автогол, след като Тейлър се опита да изчисти топката от голлинията при поредното меле в пеналтерията, но вместо това уцели вратаря и топката мина голлинията.

11 минути след подновяването на играта гостите стигнаха до втори гол. Тио Уолкът надхитри защитата на „свраките”, излизайки сам срещу Крул и преодолявайки го технично с прехвърлящ удар. Все пак останаха съмнения, че английският национал е бил зад гърба на отбраната на домакините.

Нюкасъл пропусна да върне поне единия гол преди Бендтнер да убие всякаква интрига в 83-ата минута, когато с брилянтен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на Крул.

Крайното 4:0 оформи Уолкът с втория си гол в мача. Той спринтира при пас на Косчиелни и с нисък удар в долния ъгъл придаде изразителност на успеха на „артилеристите”.

Нюкасъл: Крул, Уилямсън, Перч, Тейлър, Кадар, Гътри, Рътлидж (56-Гутиерес), Смит (71-Бартън), Викич, Льовенкрадс (87-Керъл), Рейнджър.

Арсенал: Чесни, Косчиелни, Джуру, Ебуе, Гибс (19-Саня), Ийстмонд, Росицки, Уолкът, Денилсон, Вела (70-Фабрегас), Бендтнер (87-Емануел-Томас).

Стадион: „Сейнт Джеймсис Парк”, 33 157 зрители

В останалите срещи за Карлинг Къп в сряда:

Астън Вила [2 - 1] Бърнли след продължения
86'      [1 - 0] Хески
89'      [1 - 1]          Карлайл
96'      [2 - 1] Даунинг
100'              Олбрайтън – червен картон

Уест Хем [3 - 1] Стоук Сити след продължения
6'       [0 - 1]          Джоунс
84'      [1 - 1] Паркър
96'      [2 - 1] Да Коща
118'    [3 - 1] Обиня

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)