3. Арсенал надигра Фулъм в дъждовно лондонско дерби (ВИДЕО)

Арсенал надигра Фулъм в дъждовно лондонско дерби (ВИДЕО)

Бербатов с асистенция при загуба с 1:3 от „топчиите”

Арсенал спечели първите си точки за новия сезон в английската Висша лига, след като успя да победи с 3:1 състава на Фулъм в лондонското дерби, с което стартира втория кръг на шампионата.

Срещата се игра под проливен дъжд на стадион „Крейвън Котидж”, а цял мач за домакините записа българският нападател Димитър Бербатов.

Гостите обаче започнаха по-силно двубоя и откриха резултата още преди да е изтекъл първият четвърт час.

В 14-ата минута Аарън Рамзи стреля, но топката се спря в краката на Оливие Жиру, който се ориентира бързо и мигновено я прати в мрежата на Стокдейл.

След това Фулъм се опита да отвърне, но Бербатов и съотборниците му не успяха да се нагодят към наводнения терен и пет минути преди паузата Арсенал удвои след контраатака, завършена точно от Лукас Подолски.

След почивката „топчиите” отново имаха преимущество, а в 68-ата минута го оползотвориха и направиха преднината си класическа.

Санти Касорла напредна по десния фланг на атаката и след два финта подаде към връхлитащия Подолски, за да може германецът да се разпише за втори път с плътен шут по диагонала – 3:0.

След това в игра за домакините се появи новото попълнение Дарън Бент, който впоследствие оформи и крайния резултат.

Това стана в 77-ата минута, когато Димитър Бербатов изигра отлично едно положение и пусна кълбото успоредно на голлинията, а връхлитащият Бент я прати в мрежата от близка дистанция за 1:3.

Така Бент стана седмият футболист в историята на Висшата лига, разписал се за шест различни клуба, а двата отбора вече имат по три точки в актива си, след първите два кръга.