3. Арсенал надигра Монако, но се сбогува с Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал надигра Монако, но се сбогува с Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Артилеристите” победиха с 2:0 в драма на „Луи Втори”, Димитър Бербатов игра 69 минути

Арсенал победи Монако по категоричен начин във втория осминафинален двубой от Шампионската лига и спечели с 2:0 на стадион „Луи Втори”, но въпреки това „артилеристите” се сбогуваха с най-престижната европейска клубна надпревара след общ резултат 3:3 (3:1 от първия мач). Отборът на мениджъра Арсен Венгер отпадна на този етап от турнира за пета поредна година.

Френската Лига 1 ще има двама представители на четвъртфиналите, след като Пари Сен Жермен отстрани друг английски отбор - този на Челси.

Гостите от Лондон надигра френския си съперник и създаде всичко по-интересно в двубоя. Драмата в мача пълна в последните минути на срещата, когато отборът на Арсенал установи жесток натиск и принуди всички футболисти на „монегаските” да се бранят опълченски. Оливие Жиру бе много близо до това да вкара така жадувания трети гол, но вратарят Субашич изчисти удара му от самата голлиния.

Именно френският нападател откри резултата през първото полувреме, а Аарън Рамзи се разписа за 2:0 късно през втората част и запази надеждите на гостите жива. Геройските прояви в защита обаче пратиха Монако на четвъртфинал.

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли в петък, 20-и март от 13:00 ч. българско време.

Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр двубоя и е заменен от Бернардо Силва в 69-ата минута.

За първото полувреме гостите от Острова имаха цели 8 удара към вратата на тима от Княжеството, срещу само един от страна на „монегаските”. Лондончани владееха топката 67% от игровото време до почивката. Въпросният удар бе отправен от Жоао Моутиньо в 3-ата минута, след като получи топката от Бербатов, но шутира силно покрай вратата.

Началото на срещата предложи спокойни начални минути. Арсенал не наложи натиск, а опитваше се с постепенни разигравания да стига до вратата на Субашич. Първото по-сериозно положение пред него стана в 14-ата минута. Тогава Жиру засече топката с глава в наказателното поле и отправи коварен удар, но я прати на около метър от дясната греда.

Постепенно гостите вдигнаха оборотите, взеха изцяло инициативата и не я изпуснаха до края на срещата. В 23-ата минута Косчелни нацели горната греда от около 2-3 метра. Топката бе центрирана в наказателното поле, там Абденур я отклони към футболиста на Арсенал, който веднага шутира, но не сполучи. И да имаше гол, той щеше да бъде отменен, защото веднага след това последва сигнал за засада, което беше странно решение.

В 36-ата минута Жиру, който направи куп пропуски в първия двубой на „Емиратс”, откри. Той бе изведен много добре в наказателното поле, шутира, но право в тялото на вратаря. Субашич не се намеси стабилно, кълбото се върна в краката на нападателя, който при втория си опит не сбърка и с плътен удар прати топката точно под горната греда.

До края на частта Арсенал имаше още няколко положения за гол. В 38-ата минута Уелбек отправи мощен удар от около точката за дузпа, Субашич нямаше как да улови, но Курзава направи решителен шпагат и отклони топката, която летеше към вратата. В добавеното време Жиру можеше да вкара втори гол, но прати топката право в ръцете на вратаря от около два метра. Санчес намери Уелбек по дясното крило, той центрира остро в пеналта към френския нападател, но той не успя да реагира добре.

През второто полувреме статуквото се запази. Арсенал продължи да доминира и тормози защитниците от Княжестввото. Минута след съдийския сигнал голмайсторът Жиру стреля силно, но покрай вратата.  В 53-ата минута Йозил демонстрира класа и отправи майсторски удар от пряк свободен. Субашич обаче се намеси добре и изби топката, която бе насочена точно под гредата.  В 63-ата минута отново германският национал изпробва късмета си с удар извън наказателното поле, но топката профуча покрай дясната греда.

В 79-ата минута Аарън Рамзи направи резултата 2:0. Първоначално Тио Уолкън шутира силно и нацели лявата греда, топката се отклони в Курзава, който не изчисти по най-добрия начин, подари кълбото на Рамзи и той със силен диагонален удар прати топката в десния ъгъл на Субашич.

Драмата бе пълна до самия край. В 83-ата минута Субашич изчисти топката от голлинията след удар с глава на Жиру.  Съдията даде добавено време от 5 минути, което предизвика гневна реакция от страна на феновете на домакините. Арсенал хвърли всички сили за трети гол, но геройските действия на защитата на Монако не позволи това да се случи и в крайна сметка отборът от Княжеството избухна в радост след последния съдийски сигнал.