3. Арсенал надигра Сити, но даде жертва (ВИДЕО)

Арсенал надигра Сити, но даде жертва (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха последната си контрола преди старта на Висшата лига

Арсенал изоставаше, но обърна през второто полувреме и победи Манчестър Сити с 3:2 в Гьотеборг. Контролата бе последна за двата отбора преди старта на сезона във Висшата лига.

Серхио Агуеро откри за „гражданите” в първия половин час, но Алекс Ивоби, Тио Уолкът и Чуба Акпом бяха точни за „топчиите” през второто полувреме преди Келечи Ихеаначо да вкара утешителното попадение за Сити, с което оформи крайното 2:3.

Защитникът на Арсенал Габриел Паулища беше изнесен на носилка с превързан ляв крак.

И Арсен Венгер, и Пеп Гуардиола използваха силни състави. Алексис Санчес удари греда от свободен удар, докато Хесус Навас беше много близо за Сити на другия фронт, като принуди Петер Чех да прави силно спасяване.

Арсенал среща Ливърпул в първия кръг на Висшата лига на „Емирейтс” следващата неделя.

Сити е домакин на Съндърланд в събота, като Пеп Гуардиола ще търси първа победа в официален мач.

Арсенал – Манчестър Сити 3:2
0:1    Агуеро 30
1:1    Айоби 50
2:1    Уолкот 73
3:1    Акпом 85
3:2    Ихеаначо 87

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе