3. Арсенал надви американци в контрола

Арсенал надви американци в контрола

„Топчиите“ биха Орландо Сити с 3:1, Артета потвърди за Зинченко

Арсенал победи с 3:1 американския Орландо Сити в контрола и постигна четвърта победа в четири мача по време на предсезонната подготовка.

На стадион "Експория" в Орландо Габриел Мартинели даде аванс на "артилеристите" след само пет минути игра, но домакините изравниха чрез Факундо Торес половин час след първия съдийски сигнал.

През второто полувреме в игра за Арсенал се появиха повечето титуляри, които бяха оставени като резерви в началото.

В 66-ата минута един от малко останали от стартовите 11 реализира за 2:1, а крайното 3:1 бе оформено в 80-ата минута от Рийс Нелсън след подаване на Букайо Сака.

След срещата мениджърът на Арсенал Микел Артета обяви, че остават последни подробности преди клубът да обяви привличането на Олександър Зинченко от Манчестър Сити.

В следващите дни обаче Арсенал ще започне и процес по раздяла с някои от играчите, които не попадат в плановете на Артета за предстоящия сезон.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост