3. Арсенал направи грешна стъпка и срещу Норич (ВИДЕО)

Арсенал направи грешна стъпка и срещу Норич (ВИДЕО)

Месут Йозил вкара красив гол, но Норич може да съжалява, че дори не спечели

Арсенал не успя да победи в трети пореден кръг от Висшата лига и стигна само до 1:1 като гост на Норич. Месут Йозил даде аванс на „топчиите” след половин час, но Люис Грабън изравни в края на полувремето в бърз мач с много голови положения на "Кероу роуд".

„Артилеристите” пропиляха шанса да се изравнят по точки с лидера Манчестър Сити (29) и остават четвърти с 27. Норич е 16-и с 13.

Отборът на Венгер напълно контролираше играта в първите 40 минути. Алексис Санчес стреля встрани в началото, а Жиру от воле също не бе точен след центриране на Начо Монреал.

Кошчелни се контузи рано и бе сменен от Габриел Паулиста още в 11-ата минута.

След половин час вратарят Джон Руди изчисти право в краката на Алексис, който изведе Месут Йозил и плеймейкърът копна елегатно над вратаря в ъгъла за 1:0.

Норич се пробуди след 40-ата минута и Роби Брейди накара Чех да прави рутинно спасяване. „Канарчетата” не губиха време и в 43-ата минута Люис Грабън се пребори с Габриел, а после пусна покрай Чех за 1:1.

Уес Хулахън пропусна да даде изненадващ аванс на домакините още преди паузата.

След почивката Белерин стреля неточно от малък ъгъл, а Алексис Санчес тотално стресна Венгер с още една контузия и взе да става ясно, че това няма да е вечерта на ”топчиите”.

След смяната на Санчес Норич видя, че дяволът не е толкова черен и изпусна дори да спечели. Петър Чех извади сигурен гол с една ръка, след като топката буквално удари по главата неориентирания Габриел Паулиста и се насочи заплашително към мрежата. Джони Хаусън с гръб към вратата стреля над гредата от последвалия корнер.

Донър и Жиру изпуснаха последните положения в мача и хиксът се задържа.

14
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи