3. Арсенал не можа да вкара на Съндърланд в първия си мач без Робин ван Перси (видео+снимки)

Алекс Сонг извън групата, Оливие Жиру с фрапантен пропуск в края

Завършилият на трета позиция в класирането на Висшата лига през миналия сезон състав на Арсенал не успя да победи Съндърланд у дома и срещата от първия кръг на Премиършип приключи при резултат 0:0.

Лондончани показаха, че ще имат нужда от време, за да заместят напусналия в посока Манчестър Юнайтед голмайстор на английския шампионат Робин ван Перси, а двете нови фигури в атаката на тима – Лукас Подолски и Оливие Жиру, не впечатлиха с играта си.

Германският национал започна като титуляр срещата, записвайки официалния си дебют с екипа на „артилеристите”, но въпреки желанието си за игра, не успя да блесне на „Емирейтс”, докато заменилият го през втората част Жиру пропусна най-чистото положение в срещата.

Тя стартира спокойно и очаквано, понеже Арсенал наложи своя стил на игра с много подавания, но водените от Мартин О’Нийл гости се защитаваха концентрирано и компактно. В средата на първата част те дори имаха шанс да поведат в резултата, но стража на „топчиите” спаси Войчек Шчесни спаси удара от малък ъгъл на Джак Колбак.

Арсенал отговори с изстрели на Диаби и Уолкът, но до Миноле се справи с вещина. Втората част продължи така, както протече първата – с териториален натиска на лондончани, който обаче не доведе до гол.

Най-доброто положение пред хората на Арсен Венгер се откри в 82-ата минута, когато Санти Касарола изведе с хитър пас, зад гърба на защитата на „черните котки”, Оливие Жиру, но останал очи в очи със стража на гостите голмайсторът на френската Лига 1 не успя да намери рамката на вратата и от десетина метра стреля в аут. До края на двубоя Арсенал продължи да натиска, ала в крайна сметка гостите стигнаха до точката.

Любопитен факт е, че извън групата на лондончани остана камерунският полузащитник Александър Сонг, към когото сериозен интерес проявява испанския вицешампион Барселона.

Междувременно друг лондонски тим – Фулъм, унизи с 5:0 гостуващия Съндърланд, а новакът Уест Хем надделя минимално над Астън Вила.