3. Арсенал нокаутира Манчестър Юнайтед за 19 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал нокаутира Манчестър Юнайтед за 19 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" отнесоха Юнайтед с два гола на Алексис Санчес и един на Йозил, Арсенал настигна "дяволите"

Арсенал нокаутира Манчестър Юнайтед с три гола в първите 19 минути и спечели категорично с 3:0 на „Емирейтс” в голямото дерби от 8-ия кръг на Висшата лига. Алексис Санчес вкара два гола, а Месут Йозил също се разписа между неговите попадения. Трите гола за 19 минути по ирония на съдбата бяха подаръка на Венгер за 19-ата му годишнина начело на "артилеристите".

Така Арсенал спря серията от 8 мача без победа над Юнайтед в първенството и измести „дяволите” от второто място във Висшата лига. Лидер е Манчестър Сити с 18 точки, Арсенал (+6) и Манчестър Юнайтед (+4) имат по 16, но „топчиите” са с по-добра голова разлика.

Венгер направи четири промени в състава, който загуби от Олимпиакос в Шампионска лига и върна сред титулярите Петър Чех, Мертезакер, Монреал и Рамзи. Ван Гаал пък върна на терена Карик и Ашли Йънг, като този път бе решил Дармиан да остане като десен защитник, а Йънг да действа отляво.

Арсенал започна летящо на „Емирейтс” и натисна от първата секунда. Неспирните бързи атаки на „артилеристите” объркваха защитата на Юнайтед и в 6-ата минута Рамзи пусна хубав пас зад Блинд за Йозил, който намери набралия скорост Уолкът, последва центриране от аутлинията, а на първа греда Алексис Санчес обърна с външната част на бутонката в мрежата на Де Хеа – 1:0 след страхотна комбинация.

Още в следващата минута Уолкът получи пас от Йозил, надбягха Блинд и върна централно пред вратата за германският национал, който веднага прати в долния ляв ъгъл, а Де Хеа не мръдна – 2:0 и мечтан старт за „топчиите”.

Юнайтед сякаш не беше на терена в първите 20 минути и въпреки че Уолкът не успя да засече пас на Алексис Санчес, Арсенал стигна до трети гол в 19-ата минута. Рамзи намери Уолкът, който разтегли вляво за Алексис, Дармиан не успя да изчисти и чилиецът закова в горния далечен ъгъл – 3:0.

За първи път в историята на Висшата лига „Червените дяволи” получиха три гола в първите 20 минути.

Терорът над крайните защитници на Юнайтед продължи и Ашли Йънг и Матео Дармиан получиха жълти картони още до 30-ата минута.

Алексис копна елегантно над Ашли Йънг, Рамзи изскочи сам на втора греда, но не нацели добре топката и пропусна от въздуха от чиста позиция.

Едва в края на първата част се наложи Петър Чех да прави спасяване, и то какво. Марсиал овладя по изключителен начин един пас на Дармиан, освободи се с лекота от Мертезакер, но очи в очи с Чех вратарят успя да спаси с левия крак.

Ван Гаал очаквано бе повече от недоволен и на почивката извади Депай и Дармиан, за да пусне Фелайни и Валенсия.

Играта на 20-кратните шампиони на Англия се стабилизира през втората част, когато домакините предпочитаха да разчитат на все по-епизодични контри, а Юнайтед опитваше да измисли как да се върне в мача.

Коклен и Рууни получиха жълти картони, а Йозил стреля в стената от пряк свободен удар на добра позиция, топката се върна към него и той от воле стреля ниско малко встрани от целта.

Гостите изпитваха трудности да създадат проблеми на Чех, който се хвърли смело в краката на Швайнщайгер и изби след рикоширал пас на Карик, който изведе германеца на стрелкова позиция.

Венгер освежи отбора си с пускането на Жиру и Окслейд-Чембърлейн, а Алексис Санчес получи лека травма и скоро след това бе заменен от Киърън Гибс. Ван Гаал пусна за първи път през сезона Джеймс Уилсън и извади Мата.

Арсенал не атакуваше така свирепо, както през първата част, но пропусна да вкара и четвърти гол, когато Жиру получи сам в наказателното поле от Окслейд-Чембълейн, но насочи слабо в ръцете на Де Хеа.

В добавеното време Окслейд-Чембърлейн копна красиво над излезлия да го пресреща Де Хеа.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей