3. Арсенал обърна драматично Норич и излезе на трето място във Висшата лига (ВИДЕО)

Евертън показа на Куинс Парк Рейнджърс пътя към Чемпиъншип, Саутхемптън и Уест Хем завършиха наравно 1:1

Отборът на Арсенал постигна драматична победа с 3:1 като домакин на Норич в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Емирейтс Стейдиъм”, а и четирите попадения паднаха през второто полувреме.

”Канарчетата” първи достигнаха до гол, като това се случи в 56-ата минута. До края на двубоя обаче „артилеристите” съумяха да осъществят обрат, като отбелязаха три попадения и по този начин грабнаха и трите точки.

Тимът на Арсен Венгер имаше отлична възможност да открие резултата в 23-ата минута, когато Оливие Жиру засече с глава центриране на Бакари Саня, но кълбото срещна напречната греда. Последва неточен изстрел на Жервиньо, а Оливие Жиру имаше нов шанс да се разпише в 31-ата минута, но вратарят на гостите Марк Бън отрази изстрела на французина. До почивката Санти Касорла също имаше добра възможност да отбележи, но стражът на „канарчетата” отново бе на мястото си, а Оливие Жиру направи още един пропуск.

Норич успя да излезе с гол напред в 56-ата минута, когато Майкъл Търнър засече с глава центриране на Робърт Снодграс, а кълбото се оплете в мрежата на домакините. Ръсел Мартин пропусна да покачи аванса на гостите на две попадения в 72-ата минута, като ударът на защитника бе спасен от Лукаш Фабиански. Лукас Подолски пък бе много близко до гол в 78-ата минута, но ударът му срещна горната греда.

Така се стигна до 83-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Кей Камара срещу Оливие Жиру в наказателното поле. Зад топката застана Микел Артета и с точно изпълнение в долния ляв ъгъл изравни резултата – 1:1.

Само 4 минути по-късно Арсенал поведе с 2:1, след като Себастиен Басонг си отбеляза автогол. Последваха пропуски на Джонатан Хоусън и Ръсел Мартин от състава на гостите, а възможност за домакините пропиля Оливие Жиру.

В 1-ата минута от добавеното време на двубоя „артилеристите” достигнаха до трети гол – крайното 3:1 бе оформено от Лукас Подолски, който се разписа с удар с левия крак.

Така Арсенал постигна важна победа в борбата си за завършване в топ 4 и в момента се намира на 3-ото място в подреждането с актив от 59 точки. Челси и Тотнъм, които заемат съответно четвъртата и петата позиция, са с по 58 точки, но „сините” от Лондон имат мач по-малко от „артилеристите” и „шпорите”. Норич е 14-ти с 35 точки.

Евертън се наложи с 2:0 над Куинс Парк Рейнджърс в друга среща от кръга, която се проведе на „Гудисън Парк”. Головете за „карамелите” отбелязаха Дарън Гибсън в 40-ата минута и Виктор Аничебе в 56-ата.

В момента тимът на Дейвид Мойс заема 6-ото място в подреждането с актив от 55 точки. Куинс Парк Рейнджърс остава с 23 и се намира на предпоследното 19-то място, като е на цели 7 точки зад 17-ия Съндърланд, който има и мач по-малко.

В друг мач от този кръг Саутхемптън и Уест Хем не излъчиха победител, като завършиха наравно 1:1. Резултатът на „Сейнт Мерис” бе открит от Гастон Рамирес в 59-ата минута. Крайното 1:1 оформи Анди Керъл в 66-ата.

Саутхемптън е на 11-ата позиция с 38 точки, а Уест Хем е 12-ти със същия точков актив.