3. Арсенал обърна Уест Хем в лондонското дерби (видео)

Арсенал обърна Уест Хем в лондонското дерби (видео)

Резервата Уолкът блести за „топчиите” с гол и асистенция за 3:1, Жиру с първи гол във ВЛ

Арсенал спечели за пети пореден път лондонското дерби с Уест Хем, след като стигна до обрат и триумфира с 3:1 при визитата си от седмия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на „Болейн Граунд” започна добре за домакините, които оставиха „топчиите” да владеят топката и търпеливо изчакаха своя шанс.

Така се стигна до 21-ата минута, в която дошлият това лято от Уигън камерунец Мохамед Диаме преодоля лесно Арън Рамзи и проби отляво, след което откри резултата с фамозен шут от малък ъгъл в обратния ъгъл на Вито Маноне.

Това бе стотният гол на Уест Хем под ръководството на Сам Алърдайс и можеше да се окаже решителен за 100-ата точка на големия Сам начело на „чуковете”, ако Арсенал не бе стигнал до пълен обрат.

След попадението „артилеристите” овладяха инициативата и четири минути преди почивката новото попълнение Оливие Жиру вкара първия си гол в Премиършип. Голмайсторът на френската Лига 1 през миналия сезон изведе Подолски и се вряза в наказателното поле на домакините, а след това засече отблизо страхотното центриране на германеца за 1:1.

В самия край на първото полувреме Кевин Нолан имаше шанс да върне преднината на „чуковете”, но не успя да улучи вратата, макар да бе сам срещу стража на Арсенал. След паузата момчетата на Арсен Венгер продължиха да са по-активни на терена, а ключова за двубоя се оказа 61-ата минута, в която на терена се появи Тио Уолкът.

Крилото на „топчиите”, което в момента води преговори за нов контракт, показа защо иска да бъде използван като нападател в 77-ата минута, когато бе изведен от Жиру и с прецизен удар вкара топката в близкия на Яскилайнен ъгъл за 2:1.

Крайният резултат в срещата оформи Санти Касорла, който се разписа в 83-ата минута след пас на Уолкът и така Арсенал остана непобеден от Уест Хем през последните пет години. С трите точки гостите събраха общо 12 и все още са без поражение далеч от дома, докато поражението остави Уест Хем с 11 пункта.