3. Арсенал остави жива интригата за четвъртото място до последния кръг (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артилеристите биха само 2:0 Съндърланд след общо 36 удара

Арсенал остави жива интригата за четвъртото място до последния кръг след измъчена победа с 2:0 над вече изпадналия Съндърланд в пренасрочен мач от 34-ия кръг на Висшата лига. С два гола на Алексис Санчес в последните 20 минути „артилеристите” запазиха надежди за класиране в топ 4 за 21-и пореден сезон. Арсенал е на точка от четвъртия Ливърпул преди неделните мачове по едно и също време.

Пред полупразния „Емирейтс” домакините имаха пълно надмощие, отправяйки общо 36 удара, но го материализираха след почивката. Вратарят на "черните котки" Джордан Пикфорд направи цели 11 спасявания, което е рекорд за него в Премиърлийг.

В 8-ата минута гол на Арсенал не бе зачетен. Санчес стреля, но топката срещна ръката на Жиру.

В 11-ата минута вратарят на Съндърланд Джордън Пикфорд се отчете със страхотно спасяване, след като Рамзи изведе Жиру, но стражът спря изстрела на французина с една ръка.

Гостите бяха принудени да се бранят. Голът за домакините обаче не идваше, въпреки натиска. Черните котки не атакуваха много, но в 34-ата минута Ндонг взаимодейства с Дефоу и стреля в близкия ъгъл, но Чех спаси.

В края на първата част Арсенал пропиля още две отлични възможности. Първо Бейерин бе изведен отлично отдясно от Йозил, напредна, но вместо да подаде вляво към Санчес, реши да стреля, пращайки топката във външната част на гредата. След корнер пък Холдинг остана сам на чиста позиция, но от 8 метра прати топката в тялото на Пикфорд.

Второто полувреме едва не започна с огромен гаф на Монреал, който върна една топка от далеч към Чех, без обаче да види, че вратарят е встрани и едва не си отбеляза изумителен автогол, след като кълбото се търкули покрай вратата. Малко след това Ларсон почти вкара, но Джака изби с глава под гредата.

Само няколко минути след появата на Гибс и Рамзи, Арсенал поведе в резултата. Йозил бе забравен отляво на наказателното поле, овладя хубаво подаване на Джака и веднага комбинира със Санчес, който подложи крак за 1:0 в 72-ата минута.

След получения гол защитата на Съндърланд рухна и Джордан Пикфорд трябваше да вади няколко опасни топки. Въпреки това, не успя да издържи и Санчес отново бе точен. В 81-ата минута той вкара на добавка след спасен удар от въздуха на Жиру, но при изстреля на французина чилиецът бе в засада.

В края Арсенал удари и греда. Мустафи засече центриране от корнер, но Пикфорд успя да избие в рамката.

Възпитаниците на Арсен Венгер трябва да победят седмия Евертън в неделя и да се надяват, че Ливърпул ще се подхлъзне срещу вече изпадналия Мидълзбро на „Анфийлд”.

Съндърланд ще завърши като последен. Заедно с Нотингам са двата отбора с по три двадесети позиции.