3. Арсенал открадна точка на "Олд Трафорд" с единствения си точен удар (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Оливие Жиру герой за "артилеристите", след като изравни в 89-ата минута

Отборите на Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха наравно 1:1 в дербито от 12-ия кръг на Премиър лийг.

„Червените дяволи“ поведоха в резултата в 68-ата минута чрез Хуан Мата, но късен гол на Оливие Жиру в 89-ата смълча трибуните на „Олд Трафорд“.

Уейн Рууни бе оставен на резервната скамейка на Юнайтед и се появи в игра чак след почивката, а Маркъс Рашфорд започна на върха на атаката като в нападение му партнираше Антони Марсиал. Завръщане след травма направи Антонио Валенсия, а в срещата участие нямаше как да вземе Златан Ибрахимович поради наказание.

В състава на гостите започна Алексис Санчес, който лекуваше контузия, но успя да се възстанови навреме.  Аарън Рамзи, Мохамед Елнени и Карл Дженкинсън също бяха титуляри.

Още в самото начало на двубоя Хуан Мата можеше да открие резултата след добре изпълнен пряк свободен удар, но малко не достигна на топката да попадне в целта.

Малко по-късно „артилеристите“ отговориха с бърза контраатака и удар с глава на Санчес, който обаче от няколко метра не можа да се разпише.

В 35-ата минута домакините имаха претенции за дупа, след като Валенсия се строполи в наказателното поле на Арсенал, но главният арбитър Аднре Маринър не посочи бялата точка.

До края на първата част Петър Чех на два пъти се намеси отлично след коварни удари на Мата и Марсиал.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха по-активно и второто полувреме.

По този начин се стигна до 68-ата минута, когато логичното се случи и Юнайтед поведе в резултата. Погба комбинира с Ерера, който от аутлинията върна добре топката към Мата и последният се разписа хладнокръвно от близко разстояние.

Маркос Рохо имаше страхотна възможност да удвои преднината на домакините десетина минути по-късно, но ударът му с глава премина много близо до левия страничен стълб.

Противно на очакваното обаче в 89-ата минута на срещата Окслейд-Чембърлейн напредна страхотно по дясното крило и с перфектно центриране сложи топката на главата на резервата на лондончани Оливие Жиру, който я заби в мрежата за 1:1. Това бе и единственият точен удар на „артилеристите“ в срещата.

Така двата отбора си поделиха по една точка и Арсенал се изкачи временно на трета позиция в класирането с актив от 25 точки, преди гостуването на Манчестър Сити на Кристъл Палас. Юнайтед пък остана на шестото място с 19 пункта.