3. Арсенал откри сезона с 4:0 срещу Барнет (видео)

Арсенал откри сезона с 4:0 срещу Барнет (видео)

Венгер пусна в игра 22-а, Чамак и Кошелни дебютираха за „артилеристите”

Арсенал спечели традиционния си двубой срещу намиращия се във Втора лига тим на Барнет. Гостуването на „пчелите” се превърна в обичайно откриване на подготвителните кампании за двата тима и ще се състои и следващата година в рамките на близките работни взаимоотношения между клубовете.

„Артилеристите” спечелиха срещата с 4:0, като три от попаденията паднаха през първата част. След паузата Арсен Венгер смени изцяло облика на състава си и в игра се появиха други 10 полеви играча, а заменилият на почивката Лукаш Фабиански, Вито Маноне отстъпи поста си на вратата на Войчег Сшежни в 68-ата минута. Официален дебют за лондончани осъществиха новопривлечените от френската Лига 1 Маруан Чамак и Лоран Кошелни. Капитанът на тима Сеск Фабрегас не взе участие в срещата, тъй като все още се възстановява от успешната кампания с Испания на Мондиал 2010.

Андрей Аршавин даде тон на събитията през първата част с гол във втората минута след бърза комбинация с Уилшър, Росицки и Фримпонг. Младокът Джей Симпсън, който се разписа и в миналогодишния двубой, добави още две попадения в 16-ата и 45-ата минути. В последните минути капитанът Росицки можеше да отбележи още едно попадение, но прекали с финтовете пред защитата на Барнет и затвори ъгъла си за стрелба.

През втората част на терена излезе изцяло подменен отбор, като минути записаха роденият в Барселона 18-годишен централен бранител Игнаси Мигел. Самир Насри пое капитанската лента, но темпото на двубоя спадна значително. Това обаче не попречи на французина да вкара и четвърти гол във вратата на домакините, които играеха пред почти 6 хиляди зрители на своя „Ъндърхил стейдиъм”. Попадението дойде след комична изява на бранителя Даниел Лийч, който без да бъде подлаган на напрежение от противника се спъна в кълбото и остави Насри да нахлуе необезпокоявано в наказателното поле, откъдето оформи крайния резултат.

Контролите на Арсенал продължават с гостувания срещу Щурм Грац и Нойзидъл 1919 на 21 и 27 юли. На 31 юли и 1 август пък са двубоите от Емиратс Къп срещу Милан и Селтик на "Емиратс Стейдиъм". Подготовката завършва с контрола срещу Легия Варшава (7 август), а на 15 август е дербито от първия кръг на Висшата лига срещу Ливърпул, в което Арсенал гостува на "Анфийлд".
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)