3. Арсенал отново би Марсилия на "Велодром" (ВИДЕО)

Арсенал отново би Марсилия на "Велодром" (ВИДЕО)

"Артилеристите" започнаха с победа участието си в групите на Шампионската лига

Отборът на Арсенал започна с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. „Артилеристите“ победиха с 2:1 тима на Олимпик Марсилия на „Стад Велодром“. Головете за тима на Арсен ВЕнгер отбелязаха Киърън Гибс и Аарън Рамзи, а голът за домакините вкара Джордан Аю от дузпа в самия край на двубоя.

През първата част домакините владееха инициативата. „Артилеристите“ нямаха нито една чиста възможност за гол, докато футболистите на Олимпик пропиляха поне три.

Отборът на Марсилия имаше първата възможност за гол. В 21-вата минута след центриране от свободен удар Андре Аю стреля с глава, Счесни не помръдна, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на „артилеристите“.

В 39-ата минута Пайе навлезе в накзателното поле, пусна топката към Аю, но току преди нападателя да шутира Мертезакер изчисти в ъглов удар. След центрирането от корнера Жиняк имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В последната минута на първата част Жиняк бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле на Арсенал, но Счесни изпревари нападателя на ОМ.

Още в началото на втората част Марсилия пропусна още едно положение. Фани беше намерен в наказателното поле от Валбуена, стреля опасно, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда на Счесни.

В 54-тата минута Гибс и Йозил комбинираха перфектно помежду си. След двойно подаване между двамата, левият защитник на „артилеристите“ стреля, но Стив Манданда отрази удара му. Три минути по-късно домакините отговориха с опасен удар на Пайе,но и в този случай вратарят излезе победител.

През втората част положенията наистина валяха. Следващият пропуск бе направен от Аарън Рамси, който стреля от малък ъгъл от воле, което отново бе спасено от Манданда. В 60-ата минута последва ново положение. След центриране отляво Мертезакер и Счесни не се разбраха и топката за малко не влезе комично в мрежата на Арсенал, но Киърън Гибс бе много съобразителен и изчисти от голлинията с глава преди Жиняк да има възможност да играе с нея.

Въпреки по-добрата игра на ОМ през целия двубой, отбраната на домакините се пропука. След центриране отдясно Жереми Морел се опита да изчисти топката с глава, но тя попадна на крака на Уолкът, който без подготовка, от воле, най-накрая проби Манданда.

Седем минури преди края на редовното време Месут Йозил имаше възможност да се разпише, но ударът му от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Манданда.

Но само минута по-късно Аарън Рамзи направи това, което Йозил не успя. Уелсецът пое топката пред наказателното поле, напредна уверено и стреля. За негов късмет, топката рикошира в крака на защитник на домакините и заблуди Манданда.

След тази победа „арилеристите“ излизат начело в групата, заедно с тима на Наполи, който също победи с резултат 2:1 отбора на Борусия (Дортмунд).

СЪСТАВИ:

Марсилия: Манданда, Н‘Кулу, Мендес, Морел, Фани, Ромао, Имбула (Тове 80‘), Валбуена (Хелифа 90‘), Пайе (Аю 73‘), Жиняк, Аю

Арсенал: Счесни, Саня, Мертесакер, Косчелни, Гибс, Уилшър, Йозил, Рамзи, Фалмини (Миячи 90‘), Жиру, Уолкът (Монреал 78‘)