3. Арсенал отново на 7 точки зад Юнайтед, Леман даде заявка за титулярно място (видео)

„Артилеристите” победиха Блекпул с 3:1 на "Блумфийлд Роуд” след отлично първо полувреме

Съставите на Арсенал и Блекпул изиграха изключително интересен двубой от 32-ия кръг на Висшата лига, който обаче в крайна сметка бе спечелен от по-класния отбор – този на лондончани, наложил се с 3:1 на "Блумфийлд Роуд".

На вратата на „артилеристите” се завърна ветеранът Йенс Лемън, който бе страж на тим в периода 2003 – 2008 година, след което напусна „Емирейтс”, за да заиграе в Щутгарт, а после се бе отказал от активна спортна кариера, преди днес отново да облече екипа на Арсенал.

41-годишният германец обаче показа, че спокойно може да бъде титулярен вратар на „топчиите”, тъй като в две ситуации се намеси изключително решаващо и изигра важна роля за успеха на гостите.

Те обаче показаха истински футбол от Висшата лига на своите домакини и през първата част бяха абсолютни господари на случващото се на терена.

Момчетата на Арсен Венгер откриха резултата в 18-ата минута чрез образцова контраатака, при която Ван Перси се измъкна от опита за изкуствена засада и поднесе топката на Абу Диаби, а само три минути по-късно Ману Ебуе удвои преднината на своите след красива комбинация.

Авансът на Юартилеристите” можеше да стане и класически още преди да са изтекли първите 45 минути, но удар на Самир Насри срещна страничната греда. След почивката обаче домакините показаха характерната си борбеност и непримиримост, а усилията им бяха възнаградени в 52-ата минута, когато Гари Флетчър намали резултата след два отлични авантажа на Лий Мейсън.

Последваха силни минути за Блекпул, но Леман показа класа, а в 76-ата минута Робин ван Перси ознаменува отличната си игра с решително попадение, сложило точка на спора.

След този успех Арсенал се приближи на седем точки до лидера в класирането Манчестър Юнайтед, докато Блекпул остана на точка от зоната на изпадащите и до края ще трябва да се бори за своето оцеляване.

Стартови състави:

Блекпул: Кингсън, Баптист, Каткарт, Еват, Крейни, Адъм, Саутърн (’82 Матю Филипс), Флетчър, Пунчон (’87 Корниленко), Варни (’60 Рийд), Кембъл;

Арсенал: Леман, Ебуе, Скилачи, Кошчиелни, Клиши, Диаби, Уилшър, Насри (’87 Гибс), Фабрегас (’89 Рамзи), Аршавин (’61 Уолкът), Ван Перси;

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1