3. Арсенал отстреля Фенербахче още в Истанбул (+ВИДЕО)

Арсенал отстреля Фенербахче още в Истанбул (+ВИДЕО)

"Артилеристите" са на практика в групите след 3:0, 50 000 не помогнаха на "фенерите" на "Шукрю Сарачоглу"

Английският Арсенал победи Фенербахче с категоричното 3:0 като гост и на практика се класира в групите на Шампионската лига. Турският тим удържа английския състав до почивката, но през втората част капитулира. Гибс, Рамзи и Жиру от дузпа вкараха головете за „топчиите”.

Двубоят на „Шукрю Сарачоглу” започна пред 50 000 фенове на домакините.

Арсенал, който беше изтормозен от запалянковците на през цялата отминала нощ, започна обнадеждаващо и с лекота стигаше наказателното поле. В 19-ата минута Жиру стреля опасно с глава покрай вратата, а преди това вратарят Волкан Демирел с шпагат изби извеждащ пас в наказателното поле.

„Артилеристите” пресираха своите турски съперници, когато изгубеха топката. Тяхното темпо беше толкова високо, колкото това на Манчестър Сити срещу Нюкасъл в понделник.

Но Лоран Косчиелни получи удар в главата от Соу и след половин час игра бе заменен принудително от Карл Дженкинсън, като напусна с аркада.

В добавеното време Уилшър изведе чудесно Жиру в наказателното поле. Французинът обаче беше натиснат и стреля встрани от вратата.

Единствената възможност за Фенербахче беше, когато Пиер Уебо центрира за Дирк Кайт, но нападателят бе добре пазен и защитата на Арсенал се справи.

В 49-ата минута защитата на Арсенал допусна груба колективна грешка. Кайт шутира силно, но за негово и на останалите 50 000 души нещастие топката прехвърча над вратата.

По-високата класа на Арсенал си каза думата и момчетата на Венгер откриха в 51-ата минута. Рамзи намери отлично Уолкът в наказателното поле. Последва успореден на голлинията пас и за Киърън Гибс остана най-лесното – да засече в мрежата.

В 54-ата минута Волкан Демирел извади сигурен гол, успявайки да парира удар на Уолкът от непосредствена близост.

Минута по-късно вратарят Счесни беше закачен от Соу, като беше задран по врата.

В 62-ата минута Уилшър проби през двама в пеналта, но ударът му бе от малък ъгъл и стана лесен за вратаря Демирел.

Последният капитулира в 65-ата минута, когато беше безпомощен при нисък удар на Аарън Рамзи от границата на наказателното поле в левия ъгъл.

„Фенерите” отговориха с опасен на Соу в 71-ата минута преди пет минути по-късно всичко да приключи.

Тогава изведеният Уолкът беше препънат от Кадлец в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Оливие Жиру вкара безапелационно трети гол от 11-метровия наказателен удар с шут в горния ляв ъгъл за 3:0.

До края Шчесни спаси две положения на домакините и хептен ги отчая.

Така Арсенал си осигури повече от комфортен аванс преди реванша следващия вторник и по всичко личи, че ще играе в групите на Шампионската лига.