3. Арсенал отвя Селтик с 3:1 в „битката за Британия”

Арсенал отвя Селтик с 3:1 в „битката за Британия”

Едуардо, Ебуе и Аршавин бяха точни за "артилеристите"

Отборът на Арсенал изнесе истински урок по футбол на шотландския Селтик и съвсем закономерно спечели с 3:1 в срещата реванш между двата отбора от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. След като победиха с 2:0 на шотландска земя преди седмица, днес момчетата на Арсен Венгер буквално разбиха „детелините” и можеха да стигнат и до по-убедителна победа. Селтик пък с нищо не показа, че заслужава да играе в Шампионската лига.

Арсенал започна много силно мача и още в началните минути Ебуе можеше да открие резултата, но ударът му по земя премина на около метър от десния страничен стълб на вратата, пазена от Боруц. Денилсон и Диаби също пробваха своя късмет с изстрели от далеч, но и те не намериха целта.

Стигна се до 28-ата минута, когато „артилеристите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Артур Боруц събори Едуардо в наказателното поле, след хубава атака на домакините. Потърпевшият бе безпогрешен от бялата точка и даде аванс от 1:0 за Арсенал, който на практика реши всичко в целия плейоф, защото резултатът набъбна на 3:0 за лондонския тим. До края на полувремето Арсенал можеше да стигне до още попадения, но Боруц направи героични спасявания, след удари на Диаби и Едуардо, който бе най-активен в редиците на Арсен Венгер.

Арсенал продължи да бъде по-добрият тим на терена през втората част и логично стигна до нов гол. В 53-ата минута, след перфектна контраатака на домакините, топката достигна до Диаби, който намери непокрития Ебуе на точката на дузпата, националът на Кот Д’Ивоар финтира бранител и хладнокръвно с десния крак прати топката зад Боруц за 2:0.

След този гол, интригата окончателно се уби и момчетата на Арсен Венгер вече си правеха каквото си поискат на зеления терен на „Емирейтс”. Логичното се случи в 74-ата минута, когато появилият се като резерва Андрей Аршавин направи отлично двойно подаване с Аарън Рамзи, озова се на чиста позиция и не сгреши за 3:0. До края на срещата „артилеристите” можеха да вкарат още много голове, но куп пропуски в атака направиха Бендтнер и Аршавин. В последната минута на срещата Масимо Донати все пак вкара почетно попадение за гостите с хубав удар от далеч.

В крайна сметка Арсенал спечели напълно заслужено с 3:0 и с общ резултат 5:1 съвсем логично се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Селтик пък ще трябва да се примири с участие в групите на Лига Европа, където може да срещне и българския шампион Левски.

Арсенал – Селтик 3:1
1:0 Едуардо (д) 28’