3. Арсенал падна вкъщи от Уотфорд и загуби второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал падна вкъщи от Уотфорд и загуби второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Стършелите” биха „топчиите” с два бързи гола, Рамзи се контузи

Арсенал прекъсна серията си от четири победи, след като изненадващо отстъпи у дома пред Уотфорд с 1:2 в мач от XXIII кръг на английската Висша лига.

Момчетата на Арсен Венгер не започнаха концентрирани в срещата и бяха наказани пред над 60 000 зрители на своя „Емирейтс”.

„Стършелите” нанесоха своя двоен удар за по-малко от пет минути и то още в началото на двубоя.

В десетата минута Юнес Кабул откри резултата след рикошет в Арън Рамзи и след асистенция на зимното попълнение Том Клевърли.

В 13-ата пък капитанът Трой Дийни даде аванс от две попадения на гостите, разписвайки се от добавка след изстрел на Етиен Капуе и спасяване на Петър Чех.

Това обаче не бяха единствените лоши новини за Арсен Венгер, защото малко по-късно Арън Рамзи получи контузия и трябваше да бъде заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Така първото полувреме завърши при резултат 2:0 в полза на Уотфорд, но домакините излязоха преобразени за второто.

Появилият се на почивката Тио Уолкът внесе острота в действията на „топчиите” и Еурелио Гомеш трябваше да се намесва решително на два пъти в първите минути на втората част.

Бразилецът обаче бе безпомощен в 58-ата минута, когато Алексис Санчес проби добре и намери Алекс Айоби, който с изстрел в далечния ъгъл намали за 1:2.

След това гостите се прибраха в своята половина, а това можеше да им изиграе лоша шега малко преди края на редовното време.

В 86-ата минута влезлият от пейката Лукас Перес разтресе гредата с мощен шут, но Арсенал нямаше късмет и трябваше да се примири със загубата.

Тя коства и второто място на тима, защото „топчиите” останаха с 47 точки, колкото събра и градският им съперник Тотнъм след равенство със Съндърланд, ала „шпорите” са с по-добра голова разлика.

Уотфорд пък вече има 27 точки и се отдалечи на 8 от опасната зона.