3. Арсенал пак измами Бърнли в последната минута (ВИДЕО)

Арсенал пак измами Бърнли в последната минута (ВИДЕО)

Късна дузпа реши изхода на срещата

Арсенал спечели драматично с 1:0 при гостуването си срещу Бърнли в неделна среща от 13-ия кръг в английския шампионат.

Попадението на мача на стадион "Търф Мор" падна в добавеното време и беше дело на Алексис Санчес от дузпа.

Домакините започнаха силно и след четвърт час игра крилото Йохан Берг Гудмундсон стреля опасно, но ударът му след бърза контра срещна гредата на вратата на гостите.

Малко по-късно "артилеристите" пропуснаха изгодни шансове за гол чрез Арън Рамзи и Начо Монреал. След почивката играта беше равностойна, но в самия край Арън Рамзи беше съборен в наказателното поле от Джеймс Тарковски и Санчес реализира удара от бялата точка.

Лондончани бяха без Месут Йозил в тази среща, а след този успех се изкачиха на четвъртото място в класирането с актив от 25 точки. Бърнли заема седмата позиция с три точки по-малко.