3. Арсенал пак не вкара, взе само точка на "Британия"

Арсенал пак не вкара, взе само точка на "Британия"

Новите попълнения Касорла, Подолски и Жиру не можаха да открият головата сметка на лондончани и във втория кръг

Арсенал записа второ поредно нулево реми във Висшата лига. „Топчиите” не вкараха на коравия отбор на Стоук Сити на „Британия” и остава без вкаран и без получен гол от началото на сезона.

Арсен Венгер заложи на новите попълнения Подолски, Касорла и Жиру в титулярния състав в опит да разнообрази действията на своя тим в атака.

Още преди първия съдийски сигнал Венгер се оплака от състоянието на терена на „Британия”, но това не попречи на „артилеристите” да вземат инициативата в самото начало на мача.

Оливие Жиру играеше с огромно желание в предни позиции, ала играта не му спореше. Френският национал имаше първия шанс в мача, но волето му мина над вратата.

Подолски спечели фаул на опасна позиция, но Касорла стреля право в стената.

Почти всяка атака на Арсенал минаваше през Санти Касорла. Испанският плеймейкър опитваше да намери пролуки в добре подредената отбрана на Стоук, но това не му се отдаваше.

Джонатан Уолтърс пропиля две удобни възможности при бързи контри на „грънчарите”, а головите положения през първата част на практика липсваха.

Темпото падна в началните минути на втората част. В 57-ата минута публиката и играчите на Тони Пюлис скочиха за дузпа, когато Киърън Гибс повали Джърмейн Пенант в наказателното поле, ала реферът Лий Мейсън отсъди аут.

После Подолски използва подхлъзване на Уилкинсън, нахлу отляво и центрира за Жиру, но Асмир Бегович внимаваше, пресече и лови.

Нов пряк свободен удар на 20 метра отиде в небитието без да се запомни, след като този път Артета прати с все сила в стената от играчи на домакините.

Едва в 69-ата минута Оливие Жиру получи по-чиста ситуация. Стрелецът се освободи в пеналта при един корнер, но с акробатичен ножичен удар изпрати над целта.

Венгер пусна в игра Алекс Окслейд-Чембърлейн, Тио Уолкът и Аарън Рамзи в отчаян опит да измъкне трите точки.

Окс се измъкна и засече един корнер, но не нацели вратата в 82-ата минута.

Две минути преди края Жиру потегли отляво за контра, видя излезлия напред Бегович и опита да го прехвърли. Кълбото обаче облиза мрежата над горната греда и излезе в аут.

Така Арсенал остава с 2 точки след два поредни мача по 0:0 (срещу Съндърланд и Стоук). Стоук Сити също има два равни и има актив от 2 пункта.

Стоук Сити - Арсенал 0:0
Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.