3. Арсенал пак остана без титла - всички мечти на "артилеристите" видяха своя край на "Британия Стейдиъм" (видео)

Стоук Сити се оказа непреодолим съперник за лондончани

Отборът на Стоук Сити изигра един от най-силните си мачове през настоящия сезон в Премиършип, след като в днешния си домакински двубой от 36-ия кръг надви имащият амбиции за първото място Арсенал. „Грънчарите” надделяха над „артилеристите” с 3:1 и по този начин сложиха край на надеждите им за трофей през кампанията. В срещата имаше доста положения и пред двамата вратари, но домакините от „Британия Стейдиъм” все пак се оказаха по-съобразителни и заслужено си тръгнаха с високо вдигнати глави.

Първата вълнуваща ситуация дойде още в първата минута на двубоя, когато Уилшир намери Аршавин с глава, а руснакът опита да преодолее Бегович, но ударът му премина покрай дясната греда на вратаря на Стоук.

Последваха интересни възможности и пропуски от страна на двата тима, а в 28-ата минута домакините поведоха с 1:0. Джърмейн Пенант центрира в наказателното поле на тима на Арсен Венгер, а най-съобразителен се оказа Кенуейн Джоунс, който от близко разстояние изведе тима си с гол напред. Преди почивката „грънчарите” достигнаха и до втори гол и по този начин имаха комфортен аванс на полувремето на мача. Вторият гол дойде в 40-ата минута, а точен за отбора, воден от Тони Пулис, бе асистиралият за първия гол Пенант, който с блестящ изстрел от далечно разстояние забоде кълбото в горния ляв ъгъл на Войчех Шчезни.

Втората част, също като първата, бе изпълнена с много нервни и напрегнати моменти. Един от тях дойде в 70-ата минута, когато Джак Уилшир влезе много остро в краката на Джърмейн Пенант. Двамата футболисти се сдърпаха, но бързо бяха разтървани от останалите играчи на терена, като в крайна сметка и двамата получиха жълти картони. „Грънчарите” имаха претенции, че Уилшир е трябвало да бъде изгонен, но главният съдия взе решение да не оставя „артилеристите” с десет души на терена.

В 81-ата минута надеждите на Арсенал за достигане поне до равенството се възвърнаха, след като Робин ван Перси намали на 2:1. Всичко за гостите обаче свърши минута по-късно, защото Джонатан Уолтърс вкара трети гол за Стоук Сити и по този начин сложи край на интригата в срещата.

Така Арсенал се сбогува с шансовете си за титла, след като остава на третата позиция и е с актив от 67 точки, на шест зад лидера Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Стоук Сити се изкачи на 8-ото място и има 46 точки, като доиграва кампанията и ще се опита да завърши в горната половина на класирането.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1