3. Арсенал писа шестица на Ковънтри

Арсенал писа шестица на Ковънтри

Жиру се отпуши и изпусна дузпа, Тотнъм с класика над Карлайл

Арсенал спечели убедително срещу Ковънтри с 6:1 в третия кръг за Купата на Лигата и продължава напред в турнира. Оливие Жиру откри головата си сметка за „топчиите”, а сред голмайсторите се записаха още Окслейд_Чембърлейн, Аршавин, Мигел и Уолкът (2).

През цялата първа част „артилеристите” се мъчеха да вкарат, но го направиха едва в 39-ата минута. Аршавин подхвана атака, Коклен изведе Жиру в коридор, а френският национал с техничен удар над вратаря откри за 1:0 с първия си гол за клуба.

Жиру обаче развали доброто впечатление като изпусна дузпа в началото на второто полувреме. Кларк фаулира Аршавин, Жиру се зае с дузпата, но слабият му удар в левия ъгъл бе избит в корнер от вратаря Мърфи.

Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара втория гол на успокоението в 57-ата минута. Младата надежда направи двойно подаване с Андре Сантос и от 25 метра матира Мърфи.

Третият гол бе още по-красив. Жиру пусна прехвърлящ пас за Аршавин, а руснакът от въздуха направи 3:0 в 63-ата минута.

Тио Уолкът показа бързината си в 74-ата минута и се изстреля от дясното крило към наказателното поле, за да покачи на 4:0.

4 минути след това „небесносините” стигнаха до почетен гол. Калъм Бол засече центриране на активния Бейкър за 4:1.

Веднага след центъра обаче Аршавин центрира и Игнаси Микел пак прати в мрежата на Ковънтри – 5:1.

В последната минута Тио Уолкът повтори своето любимо упражнение, надбяга прекия си пазач и с фалцов удар прати в горния ъгъл за крайното 6:1.

Тотнъм се класира за осминафиналите за Купата на Лигата след класическа победа с 3:0 над Карлайл на „Брънтън парк” в третия кръг на турнира.

Играчите на Вияш-Боаш доминираха през първата част, но трябваше да чакат до 37-ата минута за първи гол. Удар на Клинт Демпси бе избит от голлинията по-рано през частта, но Гилфи Сигурдсон чудесно центрира отдясно, а Ян Вертонген с глава вкара първия си гол за Тотнъм за 0:1.

Домакините, които играят в Лига 1, пропиляха два удобни шанса и си платиха.

Андрос Таунзънд пое в центъра, преодоля два рехави опита да бъде спрян и с мощен шут от 25 метра покачи на 0:2.

Две минути преди края Яго намери резервата Кайл Уокър, който центрира и Гилфи Сигурдсон отблизо с глава офроми крайното 0:3.

В други два мача от Купата на Лигата Норич победи у дома Донкастър с 1:0, а Рединг излъга КПР с 3:2 като гост:

Норич - Донкастър 1:0