3. Арсенал победи Астън Вила в Бирмингам и си взе частичен реванш (ВИДЕО)

Арсенал победи Астън Вила в Бирмингам и си взе частичен реванш (ВИДЕО)

Лондончани стигнаха до ценен успех

Арсенал постигна важна победа с 2:0 срещу Астън Вила в оспорван мач. Първото полувреме беше равностойно, с шансове и за двата отбора, като Сака и Хаверц бяха близо до гол за Арсенал, а Уоткинс пропусна отлична възможност за Вила.

През второто полувреме вратарят на Арсенал, Дейвид Рая, се отличи с важни спасявания, преди Лийандро Тросар да открие резултата в 75-та минута с точен удар. Малко по-късно Томас Парти добави втори гол, който затвърди победата на Арсенал с 2:0.

Срещата започна равностойно, като първият истински шанс в мача дойде за Арсенал в 8 минута. Мартинели започна контраатака, но подаването му към Сака беше малко неточно. Сака успя да центрира, но Мартинес се намеси и изби топката. Топката попадна в Райс, който опита удар, но топката се озова в ръцете на вратаря на Астън Вила.

В 16-та минута последва нова страхотна ситуация за Арсенал. Сака получи топката в наказателното поле и, след като се позиционира, отправи прецизен удар към далечния ъгъл. Вратарят на Вила, Мартинес, демонстрира изключителен рефлекс, отклонявайки удара в корнер и предотвратявайки сигурен гол.

Само минута по-късно Арсенал получи първия си корнер в мача и едва не откри резултата. След центриране, вратарят на Вила, Мартинес, направи грешка, което доведе до хаос в наказателното поле. Хаверц отправи мощен удар, който се удари в гредата. Съдията обаче отсъди фаул, което прекъсна атаката на Арсенал.

В 25-та минута на мача Оли Уоткинс пропусна невероятна възможност да открие резултата за Астън Вила. След като Габриел изгуби топката, Бейли я открадна и подаде на Роджърс, който намери Уоткинс в идеална позиция. Въпреки отличната си позиция, Уоткинс не успя да уцели вратата и резултатът остана непроменен.

Напрежение между футболистите на  Астън Вила и Арсенал след като Уоткинс предизвика падането на Салиба, Макгин не се колеба да удари топката в защитника на Арсенал. В отговор Уайт върна топката обратно към Макгин, което доведе до сблъсък между двамата играчи. Съдията Майкъл Оливър бе принуден да се намеси, за да успокои ситуацията.

В 39 минута се откри пореден шанс за Арсенал след като Деклан Райс направи прекрасно подаване към Мартинели, който центрира топката към близката греда. Хавертц беше на точното място, но не успя да завърши ситуацията и топката премина покрай близкия ъгъл на вратата.

Дейвид Рая се отличи с важна намеса. Роджърс отправи дълъг удар, който се отрази от Уоткинс. Топката попадна у Бейли, който опита да прехвъри вратаря, но Рая се справи блестящо и улови удара.

Това е всичко за първото полувреме, което ни предостави много интересен и развостоен футбол. Играчите на двата отбора оставиха развръзката за втората част.

В началото на второто полувреме Арсенал се опитва да контролира топката, търсейки пролука в защитата на Астън Вила. Докато Вила стоят търпеливо, изчаквайки удобен момент за контраатака.

Невероятен шанс за Астън Вила! Дейвид Рая се отличи с невероятен рефлекс, за да запази мрежата си суха в 57-ата минута. След удар на Онана, който бе отклонен от Габриел Рая избута топката с голямо усилие над гредата. Уоткинс бе на точното място за добавката, но стреля директно в ръцете на Рая, който направи още едно впечатляващо спасяване. Как Астън Вила не успя да поведе остава загадка.

Арсенал също пропусна голяма възможност в 66 минута. Сака и Йодегард взимодействаха отлично на ръба на наказателното поле, и английското крило получи шанс да стреля. Вместо това, Сака реши да заобиколи Мартинес, но вратарят на Вила направи важно спасяване и предотврати гола.

Резултатът е открит! Лийандро Тросар се разписва при първия си досег с топката, след като влезе на терена. Сака получи топката от Йодегард и я подаде по фланга, запазвайки я в игра. Топката стигна до Тросар, който стреля и ударът му се озова в далечния ъгъл на вратата. 0:1

Арсенал организира бърза контраатака, като Тросар проби по левия фланг и центрира, след което Сака пое топката на другия фланг и я подаде на Партей, който стреля към близкия ъгъл. Вратарят на Вила, Мартинес не успя да реагира и резултатът вече е 0:2.