3. Арсенал победи комфортно Нюкасъл и гледа смело към реванша с Виляреал (ВИДЕО)

Арсенал победи комфортно Нюкасъл и гледа смело към реванша с Виляреал (ВИДЕО)

"Артилеристите" надвиха с 2:0 "свраките" в 34-ия кръг

Арсенал забрави загубата от Виляреал в Лига Европа в четвъртък и победи с 2:0 Нюкасъл в мача помежду им от 34-ия кръг на Висшата лига.

Още в шестата минута Арсенал откри. Бейерин спринтира по десния фланг и центрира към центъра на наказателното, където топката се размина с няколко играчи, попадна у Елнени, който с безпощаден шут препарира Дубравка за 0:1.Две минути по-късно Мат Ричи пусна прострелно центриране от лявото крило, но Матю Раян се намеси блестящо и улови.

В 14-ата минута Мартинели проби по фамозен начин отляво и намери на първа греда Обамеянг, но изстрелът на габонеца профуча на сантиметри от лявата греда.

5 минути след това Мат Ричи напредна по фланга, подаде хитро назад към зоната пред пеналтерията, където Сен-Максимен отправи изключително техничен удар, но Раян блесна с изумително спасяване.

В 28-ата минута Гранит Джака пробва късмета си с изстрел с левия крак, ала Дубравка показа класа и изби.

Мартин Йодегор изпълни пряк свободен удар в 43-ата минута, но той срещна стената.

В последните секунди на първата част Калъм Уилсън имаше отлична възможност да изравни от ъглов удар, но изстрелът му с глава мина над напречната греда.

Давид Луис получи контузия на лявото бедро в началото на второто полувреме и бе заменен от Калъм Чембърс.

В 63-ата минута Габриел Магаляеш засече с глава от корнер, но мерникът му изневери и коженото кълбо прелетя над очертанията.

3 минути по-късно Йодегор видя свободния Мартинели на фланга, той продължи с фирмено центриране към малкото наказателно поле, където Обамеянг се отскубна от опеката си и покачи на 0:2 с хладнокръвно докосване.В последната минута на редовното време резервата Фабиан Шер бе изгонен с директен червен картон заради ужасно влизане в ахилеса на Мартинели.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)