3. Арсенал побутна Рединг към Чемпиъншип след 5:2 и хеттрик на Касорла (+ВИДЕО)

Арсенал побутна Рединг към Чемпиъншип след 5:2 и хеттрик на Касорла (+ВИДЕО)

Испанският халф бе звездата на вечерта с три гола и асистенция, Полди с гол и две асистенции

Арсенал сериозно запъти Рединг към Чемпиъншип. „Артилеристите” спечелиха с 5:2 на „Мадейски” и нанесоха шесто поредно поражение на „кралските поданици”, които остават твърдо закотвени на дъното във Висшата лига след 17-ия кръг. Арсенал пък изпревари Евертън на петата позиция.

Двата тима направиха поредния голов спектакъл помежду си след онова фамозно 7:5 за Арсенал след продължения за Купата на Лигата миналия месец.

Венгер заложи на много атакуващ състав с Касорла, Уолкът, Окслейд-Чембърлейн и Подолски.

Лондончани влязоха по-добре в мача, но първата добра възможност се откри пред Рединг, когато Погребняк центрира, но Маканъф не успя да засече добре.

Гостите поведоха в 14-ата минута. Киърън Гибс центрира отляво, а Лукас Подолски получи много свободно пространство да си спре и да прати в долния ъгъл на Федеричи за 0:1.

Тио Уолкът избегна засадата и излезе сам срещу Адам Федричи, но се омота във финтовете си и ударът му бе избит от вратаря.

Арсенал се наслаждаваше на голям процент владеене на топката и това позволи на тима да се чувства много комфортно на „Мадейски”.

Тъкмо Рединг започна да комбинира по-уверено и повече да задържа топката и Арсенал вкара втори гол. Отново след центриране отляво, но този път на Подолски, Санти Касорла засече ниско в близкия ъгъл и покачи на 0:2 в 32-ата минута.

Три минути по-късно интригата се изпари окончателно. Уолкът центрира отдясно, Гибс бе сам на задната греда и върна за Касорла, испанецът си нагласи и простреля Федеричи с левия крак – 0:3 след само 35 минути.

След почивката домакините опитаха да доставят поне малко радост за своите фенове.

15 минути след паузата обаче те получиха нов гол, който значеше хеттрик за Санти Касорла. При чудесна контра Артета пусна за Уишър, той изведе Подолски, германецът прати успоредно на вратата за Касорла, за когото остана най-лесното и той засече в мрежата – 0:4.

Брайън Макдермът реагира с две смени, пускайки Адам Ле Фондър и Робсън-Кану, а това малко раздвижи играта на Рединг.

В 66-ата минута Гибс сбърка фатално, подари топката на Таб, който изведе Ле Фондър, резервата добре заобиколи Счежни и се разписа – 1:4.

След още пет минути домакините пак се радваха. Този път другата резерва Робсън-Кану се изяви добре, показа техника и намери Джими Кебе, който пое и с второто докосване намери долния ъгъл на вратата -2:4 и надежда за обрат.

Надеждите за обрат рухнаха 10 минути преди края. Касорла мина двама, подаде за Уолкът, английският национал сви към по-централна позиция и с левия крак с нисък удар матира стража на домакините за крайното 2:5.

Арсенал е пети с 27 точки, като изпревари Евертън и Уест Бромич по голова разлика. Рединг остава на последната 20-та позиция с едва 9 пункта.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)