3. Арсенал показа характер и удържа успеха над Палас с 10 души (ВИДЕО)

Арсенал показа характер и удържа успеха над Палас с 10 души (ВИДЕО)

"Топчиите" победха с 2:0 на "Селхърст Парк"

Отборът на Арсенал продължава със стабилните си игри от началото на сезона, след като днес победи с 2:0 новака Кристъл Палас. Срещата се игра на стадион "Селхърст Парк" и бе от програмата на 9-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част Палас започна по-добре, въпреки че "топчиите" владееха инициативата.

Шамак и Гедиура обаче не успяха да завършат добре няколко добри контри на Кристъл Палас. Жиру и Рамзи пък пропуснаха най-добрите възможности, открили се пред гостите. В самото начало на второто полувреме Гедиура влезе безумно в краката на Гнабри - дузпа за Арсенал. Микел Артета бе точен от бялата точка, с което изведе "артилеристите" напред в резултата. В 66-ата минута голмайсторът Артета получи директен червен картон заради много спорно нарушение срещу Шамак.

В 74-ата минута Кристъл Палас бе близо до изравняването, но силен удар на Уорд рикошира в напречната греда, след като преди това Шчесни успя да докосне топката. Малко след това стражът на Арсенал спаси и опасен удар от воле на Йединак.

Три минути преди края Оливие Жиру реши всичко в този мач, след като засече с глава перфектно центриране на Аарън Рамзи.

Арсенал е на първо място с 22 точки, докато Кристъл Палас остава на предпоследно място с едва три точки.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи