3. Арсенал помете "лисиците" с впечатляващото 5:2 след хеттрик на Алексис Санчес (ВИДЕО)

Чилиецът вкара първите си голове за сезона, Уолкът и Жиру също се разписаха, а Лестър допусна първа загуба у дома

Арсенал направи впечатляващ обрат и спечели с 5:2, за да нанесе първа домакинска загуба на високо летящия Лестър в 7-ия кръг на Висшата лига. Джейми Варди откри за „лисиците”, които удариха и греда в началните минути, но Тио Уолкът бързо изравни, а Алексис Санчес наниза хеттрик с първите си три гола за сезона. В края Варди вкара втория си гол в мач, а резервата Жиру сложи точка на спора с пети гол. Само в този мач Арсенал вкара толкова, колкото за всичките кръгове преди това досега в първенството.

"Топчиите" вече са четвърти с 13 точки и само три точки ги делят от новия лидер Манчестър Юнайтед. Лестър пък остана шести с 12 точки.

Целият мач премина в много високо темпо и предложи страхотен футбол с мисъл само за атаката. Лестър бе по-активен в първите минути и Джефри Шлуп проби по лявото крило, Чех изби удара, а Джейми Варди с нисък удар нацели дясната греда.

Две минути по-късно домакините организираха светкавична контра в типичния си стил, Дринкуотър подаде дълъг пас за Варди вляво, английският национал напредна и по диагонала прати в далечния десен ъгъл за 1:0.

Отборът на Венгер се събуди след гола и Уолкът изпусна след извеждащ пас на Санчес, а Касорла фалцово стреля в ръцете на Каспер Шмайхел. Касорла изведе Уолкът зад защитата в 18-ата минута, бързоногият нападател надбяга тежкия Робърт Хут и елегантно пусна ниско в далечния десен ъгъл, за да изравни с помощта на гредата.

Героят срещу Тотнъм за Купата на Лигата през седмицата Матийо Фламини се контузи и на негово място влезе Микел Артета.

Арсенал набързо направи обрата пълен – в 33-ата минута Белерин пусна ниско пред вратата от десния фланг, Уолкът не успя да засече, но Де Лает изби към задната греда, където Алексис Санчес от няколко метра нямаше как да сбърка – 2:1 и първи гол за сезона за чилиеца.

Лестър сякаш бе уморен в началото на втората част и Арсенал много умело използва това. „Артилеристите” изморяваха допълнително съперника с добро разиграване, а в 57-ата минута Йозил центрира отляво, Санчес надскочи вратаря Шмайхел и вкара отблизо втория си гол за 3:1. Венгер беше на седмото небе.

Гостите заиграха още по-силно и Уолкът прати над вратата, но в 81-ата минута Алексис Санчес получи пас от Начо Монреал и прати със силен шут в долния ляв ъгъл за 4:1, оформяйки своя първи хеттрик в Премиършип.

„Лисиците” се пробудиха едва в края и Джейми Варди фалцово върна едно попадение с красив удар за 4:2 и се разписа за втори път в срещата.

В добавеното време Санчес пропусна топката за Жиру и сложи черешката на тортата за крайното 5:2.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей