3. Арсенал пречупи Юнайтед на "Емирейтс" с два гола за три минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал пречупи Юнайтед на "Емирейтс" с два гола за три минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дани Уелбек отбеляза на бившия си тим

С голове в рамките на две минути Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в дербито на 36-и кръг на английския шампионат.

"Артилеристите" отбелязаха първия си гол с голяма доза късмет. След далечен изстрел на Гранит Джака топката се отклони в тялото на Андер Ерера и се озова в мрежата на вратата на Давид де Хеа. Това се случи в 54-ата минута, а след още 180 секунди лондончани отбелязаха нов гол за радост на повече от 60 000 по трибуните на "Емирейтс".

Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира отдясно, а Дани Уелбек се извиси над всички и с глава удвои преднината на Арсенал.

До края на мача гостите натиснаха своя съперник, но не успяха да достигнат до попадение, а опасни удари ни Уейн Рууни от дистанция не попаднаха в целта.

Манчестър Юнайтед остава на пето място в подреждането с 65 точки, а Арсенал има две по-малко, но и мач по-малко. Лидерът Челси посреща Мидълзбро в понеделник и при пълен успех на "Стамфорд Бридж" ще спечели предсрочно шампионата.

"Червените дяволи" прекъснаха днес серия от 25 мача без загуба в Премиършип. За последно отборът на Жозе Моуриньо претърпя поражение на 23 ноември миналата година от Челси с 0:4.

Мениджърът на столичани Арсен Венгер победи мениджъра на "червените дяволи" Жозе Моуриньо за първи път в мач за първенство. До момента португалецът имаше 5 победи, а 6 от двубоите му с французина бяха завършили наравно.