3. Арсенал прегази Норич и излезе еднолично начело (ВИДЕО)

Арсенал прегази Норич и излезе еднолично начело (ВИДЕО)

Месут Йозил с 2 гола, Уилшър и Рамзи също бележат

Отборът на Арсенал продължава със страхотното си представяне от началото на сезона, след като днес разгроми тима на Норич с 4:1. Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на 8-ия кръг на английската Висша лига.

„Артилеристите” поведоха с гол на Джак Уилшър в 18-ата минута след извеждащо подаване на Оливие Жиру и запазиха аванса си до края на първата част.

След почивката Месут Йозил покачи на 2:0 в 58-ата минута след нов голов пас на Жиру, а Джонатан Хоусън намали с почетно попадение за „канарчетата” в 70-ата – 1:2.

До края на мача "топчиите" натиснаха в търсене на нови голове на успокоението, и в 83-ата минута Аарън Рамзи покачи на 3:1 след пас на Уилшър, а крайното 4:1 оформи Месут Йозил в 88-ата след асистенция на самия Рамзи.

След победата си Арсенал остава еднолично на върха във временното класиране с 19 точки. Норич е в опасната зона на 18-а позиция със 7 пункта.