3. Арсенал превзе върха след успех с 3:1 над Стоук Сити (ВИДЕО)

Арсенал превзе върха след успех с 3:1 над Стоук Сити (ВИДЕО)

Суонзи би Кристъл Палас с 2:0 като гост (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал продължава с добрия си старт на сезона, след като днес "топчиите" взеха 3-а победа, надигравайки с 3:1 тима на Стоук Сити. Двубоят се проведе на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Рамзи засече отблизо центриране от статично положение за 1:0.

Натискът на "артилеристите" продължи, но вместо това в 26-ата минута, "грънчарите" стигнаха до изравнително попадение. Тогава Камерън направи безпомощен Шчесни с удар с левия крак извън наказателното поле.

Столичани обаче сравнително бързо съумяха да си върнат аванса, след като в 36-ата минута Мертезакер засече с глава центриране на Йозил от корнер, покачвайки на 2:1.

През втората част Арсенал продължи да бъде по-активните отбор, търсейки нов гол, който да успокои събитията на терена.

След пропуски на Жиру и Йозил се стигна до 72-ата минута, когато Йозил центрира от статично положение в пеналта на гостите, където Саня се извиси и с глава оформи крайното 3:1.

След успеха "топчиите" се изкачиха временно начело в класирането с актив от 12 точки, докато Стоук остава 9-и със 7.

В друг мач от този 5-и кръг на Премиършип тимът на Суонзи се наложи над новака Кристъл Палас с 2:1 на неговия "Селхърст Парк".

Мичу даде аванс на "лебедите" още във 2-та минута след асистенция на Раутлидж, а крайното 2:0 оформи Дайер в 48-ата след пас на Алваро.

Победата означава, че Суонзи вече има 7 точки в актива си, с 4 повече от Кристъл Палас.