3. Арсенал приближи Челси с осма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал приближи Челси с осма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” биха минимално Бърнли и вече са на 4 т. от върха

Арсенал постигна осма поредна победа във всички турнири, след като спечели с 1:0 визитата си на Бърнли от XXXII кръг на английската Висша лига.

„Топчиите” не убедиха с играта си, но все пак взеха своето след ранно попадение на Аарън Рамзи.

Уелският полузащитник се разписа в 12-ата минута след карамбол в пеналта на домакините. Преди той да вкара късмета си пробваха Алексис Санчес и Месут Йозил, чиито удари бяха блокирани.

Рамзи обаче не остави шансове на вратаря със силен шут в горния ъгъл.

В 25-ата минута Санти Касорла се размина с гола, след добро изпълнение на пряк-свободен удар, но на практика това бе всичко по-интересно в срещата.

До почивката нови попадения не паднаха, а след нея Арсенал продлъжи да владее повече топката, но атаките на Бърнли изглеждаха по-опасни.

В крайна сметка „топчиите” запазиха крехката си преднина и регистрираха осми последователен успех във Висшата лига, което не бе правено до момента през сезона.

Благодарение на триумфа си „артилеристите” събраха 66 т. и вече са само на 4 от лидера Челси, който обаче има два мача по-малко. Бърнли е на предпоследно място, с едва 26 точки от 32 срещи.