3. Арсенал разби Хъл Сити с 4:1, Санчес вкара два и изпусна дузпа (СНИМКИ)

Арсенал разби Хъл Сити с 4:1, Санчес вкара два и изпусна дузпа (СНИМКИ)

Гранит Джака вкара първия си гол в Англия, "тигрите' играха с човек по-малко цяла втора част

Алексис Санчес вкара два гола и изпусна дузпа, а Арсенал игра цяло полувреме с човек повече и победи Хъл Сити с 4:1 като гост в 5-ия кръг на Висшата лига. Гранит Джака вкара първия си гол в Премиършип в самия край с тупалка извън наказателното поле. Това беше трети пореден успех за "артилеристите" в първентвото след загубата с 3:4 от Ливърпул на старта.

Майк Фелън пусна същите 11, които изкопчиха 1:1 за „Тигрите” срещу Бърнли миналата седмица. Венгер пък върна Петър чех и Тио Уолкът в тима си след мача в Шампионска лига срещу ПСЖ.

Началният натиск на лондончани изглеждаше безплоден до 17-ата минута, когато вратарят Якупович изби нещо средно между удар и центриране на Уолкът, Алекс Айоби стреля отблизо, а Алексис Санчес подскочи, закачи топката с единия си крак и тя заблуди вратаря за 1:0. Първоначално голът бе записан на сметката на Айоби, но след куп повторения Алексис Санчес бе признат за голмайстор.

В 28-ата минута Якупович изби по чудесен начин удар на Айоби, а Месут Йозил изпусна на празна врата при добавката.

Пет минути преди паузата Уолкът нахлу отдясно и върна пред вратата за Коклен, чийто удар бе избит с ръка от Джейк Ливърмор. Съдията Роджър Ийст даде дузпа и червен картон за умишлената игра с ръка. Алексис Санчес стреля ниско вляво, но Якупович позна ъгъла и спаси. Това бе четвърта дузпа за „топчиите” от началото на сезона, като за цялата минала кампания те получиха само две. Чилиецът пък стана първия играч на Арсенал в историята, който не е вкарвал от дузпа след повече от един опит и вече има две пропуснати.

10 минути след почивката Айоби върна с петичка на Уолкът за чудесно двойно подаване и английският национал елегантно прехвърли вратаря, а Магуайър не можа да избие – 2:0.

Абел Ернандес удари напречната греда с атрактивен ножичен удар, но имаше и маркирана засада. Диумерси Мбокани замени Ернандес и само две минути по-късно изпревари Петър Чех, който го събори на земята. Съдията първо даде сигнал играта да продължи, но получи подсказка от асистента на аутлинията, че има дузпа и тя бе отсъдена, заедно с жълт картон за Чех. Робърт Снодграс не сгреши и намали на 1:2 със седмия си гол в последните седем мача.

Този гол ядоса Арсенал и четири минути по-късно Алексис Санчес възстанови разликата от два гола. Уолкът изскочи сам срещу стража Якупович, който спаси, но топката стигна до Санчес и той се нагласи преди да забие под гредата - 3:1.

В добавеното време резервата Гранит Джака вкара първия си гол в Премиършип с бомбен шут от около 25 метра, който прониза мрежата на „тигрите” под гредата в близкия ляв ъгъл за крайното 4:1.

Арсенал е трети с 10 точки, колкото имат Челси и Ливърпул, както и Евертън, който е с мач по-малко. Хъл е осми със 7 точки.