3. Арсенал разби новака Блекпул, Уолкът с първи хеттрик за „артилеристите” (видео)

Арсенал разби новака Блекпул, Уолкът с първи хеттрик за „артилеристите” (видео)

Арсенал победи Блекпул с 6:0 в първия си домакински мач за новия сезон във Висшата лига. Тио Уолкът бе звездата на срещата, в която успя да наниже първия си хеттрик за клуба и общо втори в професионалната си кариера. Имената си сред голмайсторите записаха още Андрей Аршавин, Абу Диаби и Маруан Чамак.

Арсенал успя бързо да навлезе в игрови ритъм и не спести усилия в първите минути на мача. Аршавин, Росицки и Уолкът отговаряха за всичко по-опасно пред вратата на Матю Гилкс. Оранжевите концентрираха силите си, но успяваха да поглеждат в предни позиции благодарение на бившия „армеец” Елиот Гранден и Дейвид Воън.

Опълчението на новака във Висшата лига бе пречупено в 12-ата минута. Уолкът се разписа с лекота, след като получи топката в наказателното поле и с добре преценен удар я насочи към далечния ъгъл на Гилкс. Кълбото бе доставено на крака на младия нападател след отлична комбинация между Чамак, Росицки и Аршавин.
Арсенал продължи да притиска съперника си, но до втория гол се достигна след няколко пропилени стойностни акции. Маруан Чамак изработи дузпа в 32-ата минута, когато бе съборен в наказателното поле. Иън Иват бе санкциониран с най-тежкото наказание и, след като видя червения картон потегли към съблекалните. Аршавин застана на бялата точка и преодоля Гилкс за 2:0.

Тио Уолкът показа отлични умения в пеналта в 40-ата минута, когато получи пас от Уилшър. Уолкът се извъртя покрай пазещия го противников бранител и запрати топката ниско в мрежата на Блекпул за 3:0 преди почивката.

Головото шоу на „Емиратс” продължи и след почивката. Абу Диаби бе точен за 4:0 в 49-ата минута. Бакари Саня се изстреля по фланга, откъдето центрира точно към Диаби, който с отлично воле матира вратаря на Блекпул. Уолкът оформи първия си хеттрик за Арсенал в 58-ата минута, след като намери пространство покрай двама бранители на оранжевите и се разписа за 5:0.

В заключителните минути на мача за насладата на феновете на „артилеристите” в игра се появиха звездите Робин Ван Перси и Сеск Фабрегас, който изигра първи минути за новия сезон. Успехът на Арсенал бе допълнен от Маруан Чамак, който вкара първия си гол във Висшата лига.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)