3. Арсенал разгроми Болтън, Марто Петров отново жертван заради червен картон

Арсенал разгроми Болтън, Марто Петров отново жертван заради червен картон

Арсенал победи безпроблемно гостуващия на „Емиратс” Болтън с 4:1 и записаха трета поредна победа от началото на първенството.

Уондърърс бяха непоклатими на терена през първото полувреме и в началото на второто. След първите 45 минути резултатът бе равен при 1:1, а гостите не спираха да създават проблеми на домакините си. „Артилеристите” успяха да прекършат духа на съперника си с гол на Маруан Чамак, а след след като Болтън остана с човек по-малко  Алекс Сонг и Карлос Вела довършиха започнатото.

Мартин Петров отново престоя около един час на терена. Мениджърът на Болтън Оуен Койл във втори пореден мач жертва полузащитника си заради изгонен футболист. Гари Кейхил оголи отбраната на Болтън, след като получил червен картон за нарушение срещу Чамак, а на мястото на Петров се появи друг защитник Анди О'Брайън.
Срещата не започна отлично за домакините, които едва не допуснаха класически гол във вратата си в началните минути. Кевин Дейвис успя да нанесе нископласиран удар към вратата на Алмуния след разбъркване при високо центриране в пеналта. Испанският страж обаче бе на място и предотврати опасността.

Френският бранител на Арсенал Лоран Кошелни откри резултата в 24-ата минута с първия си гол за Арсенал. Уилшър центрира над отбраната на гостите, а Фабрегас върна топката с глава пред вратата на Адам Богдан. Там Кошелни успя да отклони кълбото за 1:0.

Кошелни обаче се върна на обичайното си ниво, което демонстрира в Арсенал и минута преди края на полувремето допусна грешка, която коства преднината на „артилеристите”. Бранителят опита да изчисти топката далеч от наказателното поле, но кълбото бе пресечено от Лий, който центрира към Йохан Елмандер, а той изравни за 1:1.
Чамак възстанови предимството в 58-ата минута. Сеск Фабрегас асистира с центриране към мароканеца, който с глава се разписа за 2:1. Кратко след това Болтън остана с човек по-малко на терена. Гари Кейхил влезе грубо в краката на Чамак, а реферът изгони бранителя на гостите. Спорното решение бе прието с яростни реакции от скамейката на гостите. Марто Петров напусна терена, като на негово място се появи защитникът Анди О’Брайън, но числовото неравенство изигра ключова роля за крайния изход от двубоя.

Алекс Сонг и Карлос Вела намериха целта в 78-ата и 83-ата минути на оставащото до края време, с което подпечатаха трите точки.

Във временното класиране Арсенал зае втората позиция с 10 точки, зад лидера Челси (12) и две преднина над Мачестър Юнайтед (10). Марто Петров и тимът му падна под средата на таблицата с актив от пет точки и 12-о място.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)