3. Арсенал размаза последния Шефилд Юнайтед с 5:0, Нкетия с хеттрик (ВИДЕО)

Арсенал размаза последния Шефилд Юнайтед с 5:0, Нкетия с хеттрик (ВИДЕО)

Лондончани не дадоха шанс на противника

Арсенал се разправи с Шефилд Юнайтед, побеждавайки го с 5:0 на стадион „Емирейтс“ в мач от 10-ия кръг във Висшата лига. Еди Нкетия вкара хеттрик за успеха на „артилеристите“, докато Фабио Виейра и Такехиро Томиясу вкараха по веднъж.

След този успех Арсенал се изкачи до втората позиция във временното класиране във Висшата лига с актив от 24 точки, докато Шефилд Юнайтед продължава своето падение, след като след 10 изиграна кръга отборът е на последното място със само точка в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на Арсенал, но воденият от Микел Артета тим не успя да стигна до чиста голова възможност в дебютните минути на първото полувреме.

Добрата игра на Арсенал даде резултат в 28-ата минута, когато Деклан Райс проби през центъра и когато всички очакваха той да продължи топката по крилото, английският национал направи изненадващо центриране. В наказателното поле Еди Нкетия преодоля Остин Търсти с първото си докосване и прати топката в мрежата.

След центриране в наказателното поле Шефилд Юнайтед в 38-ата минута, Букайо Сака овладя топката и шутира от близка дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Уес Фодерингам.

Габриел Мартинели бе намерен от свой съотборник в 41-ата минута, а бразилецът стреля с първото си докосване, но стражът на „остриетата“ отрази.

Натискът на Арсенал продължи на старта на второто полувреме. В 50-ата минута след центриране от корнер от страна на Букайо Сака, Фодерингам се опита да боксира, но не сполучливо. Еди Нкетия показаха страхотен голов нюх и засече топката от воле в горния десен ъгъл, за да удвои преднината на своя тим.

Осем минути по-късно Нкетия оформи своя хеттрик, след като Емил Смит-Роу проби през средата и подаде на късо за английския нападател, който от своя страна и обра паяжината в горния десен ъгъл на вратата на Шефилд Юнайтед.

Голмайсторът за Арсенал навлезе в наказателното поле в 80-ата минута, след което бе повален. Ситуацията бе преразгледана с ВАР и дузпа не бе отсъдена.

„Артилеристите“ стигнаха и до четвърти гол в 88-ата минута, когато Фабио Виейра бе точен от бялата точка, след като преди това бе повелен в наказателното поле на гостите.

В седмата минута от добавеното време на срещата Арсенал вкара за пети път топката във вратата на Шефилд Юнайтед. Фабио Виейра центрира от корнер, след който настана разбъркване, а Такехиро Томиясо бе на правилното място в точния момент, за да преодолее Фодерингам.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)