3. Арсенал размаза Уигън на "Емирейтс" - 4:0

Арсенал размаза Уигън на "Емирейтс" - 4:0

Белгийският бранител Томас Вермален се отличи с две попадения в мрежата на "латикс"

Отборът на Арсенал разгроми тима на Уигън с 4:0 при домакинството си от 6-ия кръг на английската Висша лига. Момчетата на Арсен Венгер бяха пълноправни господари на терена през всичките 90 минути и дори можеха да се поздравят с още по-убедителна победа. В герои за "артилеристите" се превърнаха бранителят Томас Вермален, който вкара първите две попадения, както и капитанът Сеск Фабрегас, който получи контузия, но въпреки това доигра мача и се разписа за крайното 4:0.

Арсенал наложи тотален домакински натиск още от самото начало на мача и натика отбора на Уигън в собственото му наказателно поле. Едуардо, Ван Перси и Фабрегас не спираха да тормозят отбраната на гостите, но така и не стигнаха до попадение. Трябваше да дойде 25-ата минута, когато на сцената излезе Томас Вермален. Белгиецът се извиси над всички в полето на Уигън, засече с глава центриране на Ван Перси от ъглов удар и прати топката в мрежата на Къркланд за 1:0.

До края на първата част Арсенал можеше да стигне до нов гол, но възпитаниците на Арсен Венгер направиха няколко пропуска от изгодни ситуации, като най-чистото положение изпусна Ману Ебуе, след като остана очи в очи със стража на гостите, но не успя да уцели вратата от няколко метра.

През втората част домакините продължиха да диктуват темпото на терена и логично стигнаха до нов гол в 48-ата минута. Изненадващо или не, негов автор отново бе Вермален. Централният бранител започна една атака на Арсенал, включи се в нея и след пас на Клиши с техничен удар с левия крак от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на Къркланд за 2:0.

След това играта на "артилеристите" потръгна още повече и за отбора на Уигън стана страшно. В 59-ата минута Едуардо отбеляза трети гол за домакините, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и с премерен удар прати топката в мрежата на Къркланд за класическото 3:0. След това Арсенал продължи да контролира срещата, но вече темпото на игра бе малко по-ниско. Все пак се стигна до 89-ата минута на мача, когато контузеният вече капитан на домакините Сеск Фабрегас се разписа отблизо за крайното 4:0, след като бе намерен в малкото наказателно поле от Никлас Бендтнер.

Така с тази победа Арсенал вече събра 9 точки в своя актив и заема 6-ото място в класирането. Уигън пък остава 11-и с 6 точки.

Арсенал - Уигън 4:0
1:0 Вермален 25'
2:0 Вермален 48'
3:0 Едуардо 59'
4:0 Фабрегас 89'

Арсенал: Манон, Саня, Галас, Вермален, Клиши, Сонг, Ебуе (Росицки 73'), Диаби (Рамзи 66'), Фабрегас, Ван Перси, Едуардо (Бендтнер 73')

Мениджър: Арсен Венгер

Уигън: Къркланд, Мелхиот, Брамбъл, Бойс, Фигероа, Диаме, Н'Зогбия, Томас, Гомес (Скотланд 57'), Кумас (Шарнър 57'), Родайега (Синклеър 87')