3. Арсенал разпиля Борнемут като гост, Хаверц най-после успя да се отпуши (ВИДЕО)

Арсенал разпиля Борнемут като гост, Хаверц най-после успя да се отпуши (ВИДЕО)

Лондончани получиха и две дузпи за успеха

Арсенал се върна на победния път, след като надделя над Борнемут с 4:0 като гост в двубой от 7-ия кръг на Висшата лига.

„Топчиите“ вкараха два пъти от дузпа чрез Мартин Йодегор и Кай Хаверц, за когото това бе дебютен гол за Арсенал, а по едно попадение добавиха Букайо Сака и Бен Уайт. Така Арсенал събра 17 точки и се изкачи на второто място във временното класиране в Англия, където „черешките“ са на 18-а позиция с 3 точки в актива си.

Защитата на Борнемут на „Виталити Стейдиъм“ се пропука в 17-ата минута. Тогава Мартин Йодегор центрира меко вдясно от вратата на Нето. Оттам Габриел Жезус стреля с глава, но топката рикошира в десния страничен стълб. Вратарят увисна и топката стигна до Букайо Сака, който отблизо я запрати в мрежата с глава.

Две минути преди края на редовното време на първото полувреме хората на Микел Артета получиха дузпа за нарушение на Макс Аарънс срещу Еди Нкетия.

Зад топката застана Йодегор, който хладнокръвно я вкара в долния десен ъгъл на Нето – 2:0 за Арсенал.

Лондончани решиха спора в срещата с нов гол от дузпа, паднал в 53-ата  минута.

Точен от бялата точка бе Кай Хаверз, който реализира дузпа, отсъдена за фал на Райън Кристи срещу Йодегор.

За германеца това бе първи гол в официален мач с фланелката на Арсенал, откакто той се присъедини към отбора през лятото след трансфер от Челси.

В добавеното време на срещата Йодегор центрира добре от пряк свободен удар, като в наказателното поле на Борнемут се извиси Бен Уайт и с глава оформи крайния резултат 4:0 за Арсенал.