3. Арсенал с драматична победа в 5-звезден трилър (ВИДЕО)

Арсенал с драматична победа в 5-звезден трилър (ВИДЕО)

"Артилеристите" се наложиха като гости на Кардиф

Арсенал постигна втора поредна победа във Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха драматично с 3:2 като гости на Кардиф. Голът на успеха бе дело на Лаказет в 82-ата минута. С днешния успех лондончани събраха 6 точких, докато Кардиф остават с 2.

В началните минути Чех на два пъти бе на път да сгреши фатално, но все пак не инкасира гол във вратата си. При втората ситуация той прати топката в кратата на Хари Артър, който обаче стреля над напречната греда.

Арсенал поведе в 11-ата минута, когато Мустафи засече с глава центриране от ъглов удар.

Арсенал по чудо не удвои аванса си в 34-ата минута. Александре Лаказет бе преследван от малшанс, след като нацели гредата.

В последната минута на полувремето Кардиф успя да изравни чрез Виктор Камараса.

Втората част започна добре за гостите, които отново излязоха напред в резултата в 61-ата минута. Тогава Пиер-Емерик Обамеянг получи отличен пас и с премерен удар направи резултата 1:2.

В 70-ата минута Кардиф отново изравни. Точен бе Уорд, който се възползва от пас на Морисън.

Победният гол за "топчиите" бе дело на Александър Лаказет в 81-ата минута. Французинът бе намерен отдясно в наказателното поле и със силен удар направи Етеридж безпомощен за крайното 2:3.

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен