3. Арсенал с кански мъки срещу 10 от Хъл – 2:1

Арсенал с кански мъки срещу 10 от Хъл – 2:1

Аршавин откри в 14-ата минута, Булард изравни от дузпа в 28-ата, а Бендтнер оформи крайното 2:1 в 93-ата минута

Отборът на Арсенал постигна изключително важна победа в битката си за титлата в Премиършип, след като надигра изключително трудно с 2:1 слабака Хъл Сити. Срещата се проведе на „Кей Си Стейдиъм” и бе от програмата на 29-ия кръг във Висшата лига. „Тигрите” доиграха мача с човек по-малко, след като Боатенг получи два жълти картона още през първото полувреме.

Двубоят започна с по-организирана игра на домакините, но отборът на Арсенал бе този, който пръв вкара гол. В 14-ата минута Бендтнер намери Аршавин на лявото крило, руснакът премина през Саяте и Менди и копна топката над плонжиралия Майхил за 1:0.

След попадението играта се понакъса, но „тигрите” продължаваха да имат леко териториално предимство. Така се стигна до 28-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Сол Кембъл срещу Ян Венегоор ъф Хеселинк. Зад топката застана Джими Булард, който хладнокръвно я прати зад гърба на Алмуния за 1:1.

До края на полувремето гостите опитаха да вкарат нов гол, но пропуски направиха Аршавин и Бендтнер. В периода от 40-ата до 45-ата минута Боатенг пък извърши два глупави фаула за жълти картони, за което бе изгонен.

Второто полувреме започна равностойно, като изненадващо „тигрите” отново имаха лек териториален превес, въпреки че вече бяха с човек по-малко. В 65-ата минута Джими Булард изстреля страхотна бомба от средна дистанция, но кълбото премина на сантиметри от гредата на Алмуния.

След 70-ата минута обаче „артилеристите” се събудиха и погледнаха към вратата на Майхил. В 72-ата минута Клиши центрира опасно за Бендтнер, който стреля, но неточно и топката излезе в аут. 8 минути по-късно пред вратата на домакините отново стана напечено, след като Аршавин подаде за Уолкът, който пък намери Бендтнер на изгодна позиция, датчанинът стреля, но в последния момент Мойоколо застана на пътя на топката и опасността премина.

Така дойде 93-ата минута, когато „топчиите” все пак съумяха да вкарат безценния гол. Тогава Денилсон стреля от далечна дистанция, Майхил се намеси ужасяващо като едва спря топката, но в краката на Бендтнер, който отблизо не сбърка за крайното 2:1.

След тази победа отборът на Арсенал се изкачи на 2-о място в класирането, с 64 точки колкото има и лидерът Челси, но "сините" са и с мач повече. Домакините от Хъл пък са 18-и с 25 спечелени точки.

Хъл – Арсенал 1:2

0:1 Аршавин 14’
1:1 Булард 28’ (д)
1:2 Бендтнер 90+3’

Стартови състави:

Хъл: Майхил, Менди, Саяте (Купър 55’), Мойоколо, Доусън, Фейгън, Боатенг, Булард, Марни, Хеселинк (Гарсиа 73’), Алтидор (Килбейн 82’)

Арсенал: Алмуния, Саня, Кембъл, Вермален, Клиши, Денилсон, Диаби, Ебуе (Уолкът 65’), Насри (Едуардо 76’), Аршавин, Бендтнер

Жълти картони: Доусън, Боатенг (Хъл); Кембъл, Бендтнер (Арсенал)

Червени картони: Боатенг (Хъл)