3. Арсенал с класика над Марто и компания (видео)

Арсенал с класика над Марто и компания (видео)

УБА и Фулъм със скучно 0:0

Отборът на Арсенал се върна на победния път, след като днес се наложи над състава на Болтън с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 6-ия кръг на английската Висша лига.

Българинът Мартин Петров игра цял мач за гостите, но така и не се запомни с почти нищо, освен няколко пробива по левия фланг. Иначе Болтън завърши мача с 10 души, след като Уитър си изкара директен червен картон в 55-ата минута.

Мачът пък започна с пропуск на Дарън Пратли, чийто удар с десния крак бе спасен от Шчесни. Последваха няколко неточни удара на Ван Перси, но като цяло изглеждаше, че играта на „топчиите” има някаква припряност и нервност.

До края на полувремето зрителите не видяха никакви попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче започна ударно за столичани, които излязоха напред в резултата само 20 секунди след подновяването на играта. Тогава Рамзи напредна през центъра и намери Ван Перси в пеналта, холандецът заобиколи Муамба и със силен шут с левия крак прониза Яскелайнен за 1:0.

Това попадение изнерви играчите на „уондърърс” и в 55-ата минута те останаха с човек по-малко, след като Уитър получи директен червен картон за грубо нарушение.

Изгонването му даде нов импулс в играта на домакините, които мигновено започнаха да търсят втори гол, с който да успокоят напрежението в редиците си. И той падна в 71-ата минута, когато Уолкът проби бързо по десния фланг и центрира в пеналта, където Ван Перси удвои преднината на „артилеристите”.

До края мачът се доиграваше, но все пак имаше време за още един гол, който бе дело на Сонг. В 89-ата минута той получи една топка на границата на наказателното поле, финтира бранител и с техничен изстрел с десния крак оформи крайното 3:0.

В друг мач от този 6-и кръг на Премиършип, отборите на Уест Бромич Албиън и Фулъм приспаха публиката на „Дъ Хоутърнс”, завършвайки наравно 0:0.