3. Арсенал с класика срещу Вила и Стилиян (видео)

Арсенал с класика срещу Вила и Стилиян (видео)

"Топчиите" постигнаха успех с 3:0 на "Емиратс", Евертън победи Суонзи като гост и го задмина в класирането

Отборът на Арсенал победи гостуващия Астън Вила със Стилиян Петров в състава с 3:0 в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг.

Домакините откриха головата си сметка в 16-ата минута чрез Кийрън Гибс. Тио Уолкът удвои в 25-ата, а Микел Артета оформи крайния резултат в третата минута от продължението на срещата.

„Топчиите” записаха заслужен успех след като имаха сериозно превъзходство както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата.

След редица пропуски пред вратата на бирмингамци, тимът на Арсенал поведе в 16-ата мнута, когато Гибс се разписа с хубав удар от малък ъгъл.

В 25-ата минута Уолкът бе намерен отлично от Сонг в наказателното поле и с премерен удар от десетина метра не остави шансове на Шей Гивън.

След почивката „артилеристите” свалиха оборотите, но продължиха да създават опасности. След пропуски на Сонг, Росицки и Ван Перси през вторите 45 минути по всичко изглеждаше, че срещата ще завърши при резултат 2:0 за домакините.

Така се стигна до третата минута от продължението, когато Микел Артета изпълни по перфектен начин пряк свободен удар извън наказателното поле и придаде класическо изражение на резултата.

Цял мач за гостите изигра българският национал Стилиян Петров, който получи жълт картон в началото на първата част.

По този начин отборът на Арсенал се утвърди на третата позиция с акти от 58 точки, на 3 пред Тотнъм. Астън Вила пък заема 15-о място с 33 пункта.

В друга среща от кръга Евертън победи като гост Суонзи с 2:0.

И двете попадения за „карамелите” паднаха през второто полувреме. Лейтън Бейнс изведе гостите напред в 59-ата минута, а в 76-ата Никица Йелавич удвои.

След тази победа Евертън изпревари съперника си и вече заема девето място с 40 точки, докато „лебедите” са десети с точка по-малко.