3. Арсенал съсипа Порто в реванша на "Емиратс" - 5:0

Арсенал съсипа Порто в реванша на "Емиратс" - 5:0

"Артилеристите" не дадоха дъх на своя съперник, Бенднер с хетрик, Аршавин и Насри неуловими

Арсенал смаза с 5:0 Порто в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. „Артилеристите” подложиха на буквално истинска канонада своя противник от първата минута на мача и през всичките 90 не оставиха никакво съмнение, че не са правилният отбор, който трябва да стигне четвъртфиналите на турнира, след като загубиха първата среща на "Драгао" с 1:2.

Бендтнер на три пъти, Насри и Ебоуе решиха мача в полза на „топчиите”. Порто пък се отбеляза с едва една-две сериозни опасности пред Алмуня. Най-големият проблем за португалците бе, че така и не разбраха как да се справят с неуловимия Аршавин, който в първия мач не игра.

Мачът започна вихрено за финалиста от 2006 г. Още от самото начало Елтон и компания бяха натикани в наказателното поле и панически чистеха топката. Отбраната обаче не продължи дълго.

В 10-ата минута „артилеристите” вкараха. Насри пусна хитър пас към Аршавин. Точно преди руснакът да стреля, Гуарин изби топката от краката му и тези на вратаря Елтон. Тя обаче попадна в Бендтнер, който на празна врата направи 1:0. След попадението останаха солидни съмнения за засада при паса към Аршавин.

В следващите минути гостите опитаха да наложат натиск и организираха няколко не лоши атаки, които не създадоха нужното напрежение пред вратата на Алмуня.

В 25-ата минута руското острие на Арсенал проби отляво, промуши се между няколко защитника на Порто и центрира остро, където Бендтнер само чакаше да подложи крак – 2:0.

В 33-ата минута след двойно подаване между Сонг и Насри последният върна от аутлинията топката по земя към Аршавин, който от десетина метра без вратар не уцели вратата. В този момент вече явно се виждаше, че защитникът Фусил няма отговор на загадката "Аршавин".

След още няколко добри атаки „Емиратс” посрещна края на първата част.

През второто полувреме ситуацията на терена се промени само замалко. В 53-ата минута Хълк стреля от чиста позиция неточно, а в 55-ата Фалкао от няколко метра шутира право в ръцете на Алмуня. Въпреки че трябваше да продължава да търси гол, отборът на Порто започна все по-често се защитава отново. Така се стигна до 65-ата минута, когато Насри вкара гол шедьовър. Френският халф влезна в наказателното поле отдясно и мина феноменално трима защитници на гостите, след което от малък ъгъл прониза Елтон.

Само минута по-късно играчите на Арсенал направиха уникална контраатака на скорост, тръгнала от флагчето на техния корнер. Руснакът-стрела Андрей Аршавин стигна за отрицателно време до наказателното поле на „драконите” и върна топката към Ебоуе, който също не сбърка – 4:0.

До края на мача всичко бе само формалност. Саня имаше възможност да направи 5:0 след нов уникален пас на Аршавин, но пропусна. След това Арсен Венгер извади от игра най-добрите в този мач Насри, Аршавин и логично темпото на игра бе свалено. Това обаче не попречи на Арсенал да отбележи още.

В 90-ата минута Ебоуе бе фаулиран в пеналта, а Бендтнер направи разгрома тотален.

Така, безапелационно, „топчиите” се класираха напред в Шампионската лига и със свежи сили могат да чакат следващия си мач за Премиър лийг срещу Хъл Сити като гост.

АРСЕНАЛ - ПОРТО 5:0
1:0 Бендтнер 10’
2:0 Бендтнер 25’