3. Арсенал се изкачи на върха в Англия след победа над Борнемут (ВИДЕО)

Арсенал се изкачи на върха в Англия след победа над Борнемут (ВИДЕО)

Йозил и Паулища бяха точни за "топчиите", Чех с рекорд за сухи мрежи

Арсенал спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Борнемут и се изкачи на върха във временното класиране на Висшата лига. Паулища вкара първия си гол с екипа на Арсенал след асистенция на Йозил в 27-ата минута, а самият Йозил увенча добрата си игра с гол в 63-ата. Вратарят на Арсенал Петър Чех не допусна гол в срещата и постави рекорд – 170 сухи мрежа в Премиършип.

Двубоят започна на високи обороти, а гостите опитаха да наложат преса в първия четвърт час и до голяма степен имаха успех, но това не доведе до нищо опасно пред вратата на „топчиите”. „Черешките” обаче постепенно изпуснаха инициативата и тимът на Арсен Венгер си върна позициите.

В 24-ата минута Тио Уолкът се измъкна от опеката на Адам Смит, но не успя да засече центриране, останал сам срещу вратаря на гостите.

Чембърлейн показа прекрасна техника в 27-ата, но с общи усилия на двама бранители топката бе избита в корнер. Йозил изпълни корнера и намери непокрития Паулища, който отбеляза красив гол с глава – първо попадение за бразилеца  с екипа на Арсенал.

Арсенал можеше да удвои преднината си в 34-ата минута, но късметът покри гостите. Йозил центрира от корнер и отново Паулища бе най-съобразителен и отклони с глава, Артур Боруц плонжира и закачи топката с ръка и кълбото срещна страничната греда. При рикошета топката попадна в Мертазакер, който бе толкова изненадан, че не успя да отправи точен удар от около метър от опразнената врата и изкара в аут.

С изключение на първите минути след почивката, в които играта бе равностойна, Арсенал напълно доминираше на терена.

При отлична бърза атака на Арсенал в 63-ата и двойно между Жиру и Йозил, последният бе изведен сам срещу вратаря на гостите и с точен удар покачи на 2:0.

Последваха множество пропуски пред вратата на „черешките”, като Уолкът и Жиру можеха да направят резултата класически, а Чембърлейн нацели гредата в 83-ата.

В добавеното време Петър Чех направи важно спасяване и запази мрежата си суха, като по този начин постави рекорд от 170 мача в Премиършип без да допусне гол.

Резултати и голмайстори в изиграните дотук двубои от 19-ия кръг на Висшата лига на Англия:

30 декември. сряда, 21:45 Съндърланд - Ливърпул

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи