3. Арсенал се измъчи на "Молиню", но си тръгна с трите точки (видео)

Арсенал се измъчи на "Молиню", но си тръгна с трите точки (видео)

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Уулвърхемптън

Отборът на Арсенал записа много важна победа като гост на Уулвърхемптън в мач от 12-ия кръг на Висшата Английска лига. "Артилеристите" се наложиха с 2:0 над "вълците" в мач, игран на "Молиню". Гостите владееха топката повече през по-голямата част от двубоя, но не успяха да отбележат попадение във вратата на Фабиански и завършиха мача като губещи. Арсенал отбеляза двете попадения в първата и последната минута от мача и по този начин се поздрави с успеха.

Срещата започна с блестящ старт за гостите от Лондон, които още в първата минута откриха резултата. Росицки намери с хубав пас Бакари Саня, който центрира към Чамак. Мароканският нападател на „артилеристите” с отлично отиграване с глава прати топката във вратата на „вълците” и по този начин изведе Арсенал напред в резултата.

Двубоят продължи да се развива в отрицателна посока за домакините, след като в осмата минута се наложи те да извършат принудителна смяна. Дейвид Едуардс получи контузия и бе заменен от Стивън Хънт.

До края на първата част „вълците” владееха повече топката, но по-чистите ситуации бяха създадени от отбора на Арсенал и гостуващия тим успя да отправи повече точни изстрели към вратата на Маркус Ханеман. Най-опасният удар към вратата на Уулвс след отбелязването на попадението отправи Сеск Фабрегас в 19-ата минута, но вратарят на „вълците” с блестяща намеса спаси изстрела и остави на тима си шансовете за спечелване поне на точка от двубоя. До почивката нов гол не падна и краят на полувремето дойде при резултат 0:1.

Второто полувреме започна равностойно. В 58-ата минута Бера можеше да изравни за Уулвс след пас, получен от Хънт, но късметът бе на страната на Арсенал и гол за „вълците” не падна.

Домакините продължаваха да владеят топката малко повече от съперника си, но така и не намираха начин да преодолеят вратаря на „топчиите” Лукаш Фабиански. "Вълците" имаха няколко много чисти ситуации, но блестящите намеси на полския вратар не позволиха на домакините да вкарат.

До края на срещата „артилеристите” успяха да удържат преднината си, а в четвъртата минута от даденото от съдията продължение стигнаха и до втори гол. Негов автор бе отново Чамак, който секунди преди края на двубоя прати за втори път кълбото в мрежата на Ханеман. Така "топчиите" записаха първа победа в последните три мача във всички турнири, след като в последните два двубоя регистрираха загуби от Нюкасъл в Премиършип и Шахтьор Донецк в Шампионска Лига.

Успехът върна Арсенал на победния път и тимът на Арсен Венгер вече е с 23 точки на втората позиция. Уулвс записа втора поредна загуба и е на 19-ата позиция с актив от 9 спечелени точки.

Уулвърхемптън 0:2 Арсенал

1 0:1 Чамак
 90+4 0:2 Чамак

Жълти картони: Стиърман (Уулвърхемптън) Денилсон, Фабрегас  (Арсенал)