3. Арсенал се измъкна от капана У.Б.А, но стигна само до равенство (видео)

Арсенал се измъкна от капана У.Б.А, но стигна само до равенство (видео)

"Артилеристите" губеха с 0:2 до 70-ата минута, но успяха да изравнят с попадения на Аршавин и Ван Перси

Отборите на Уест Бромич и Арсенал завършиха наравно 2:2 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Домакините от У.Б.А поведоха още в 3-ата минута чрез Стивън Рийд, а в 58-ата минута Питър Оденвинге удвои преднината на „дроздовете”. „Топчиите” обаче стигнаха до равенството след попадения на Андрей Аршавин в 70-ата и Робин ван Перси в 78-ата минута. Успели да избегнат поражението, футболистите на Арсен Венгер запазиха шансовете си за титлата живи след като Манчестър спечели с 1:0 домакинството си на Болтън.

Срещата на „Дъ Хауторнс” започна кошмарно за „артилеристите”. Още в 3-ата минута Стивън Рийд засече с глава центриране на Крис Брънт от корнер и изведе своя тим напред в резултата. Футболистите на Арсенал реагираха като ужилени и се впуснаха в безспирни атаки по посока на противниковата врата. „Топчиите” имаха смазващо превъзходство във владението на топката, но трудно намираха път през сгъстената защита на домакините.

В 25-ата минута центриране на Клиши намери Ван Перси, който с глава разтресе напречната греда зад Скот Карсън. Последваха удари на Рамзи, Денислон и Уилшър, които също не попаднаха в целта. Докрая на полувремето лондончани продължаваха да нападат, но така и не стигнаха до изравнително попадение.

Втората част започна с нова обсада пред вратата на У.Б.А и в 52-ата минута удар с глава на Шамак затрудни максимално стража на домакините. Малко по-късно пропуск с глава направи и Робин ван Перси.

Залисани в атака, футболистите на Арсен Венгер проспаха една контраатака на домакините, която завърши с удар на Питър Оденвинге извън наказателното поле и втори гол от два точни изстрела за У.Б.А. С голяма вина за гола е Мануел Алмуня, който излезе неразчетено и на практика остави вратата си празна.

Последва нова порция пропуски на „топчиите”, които ставаха все по-припряни с течение на времето.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Андрей Аршавин най-накрая успя да разпечата вратата на Карсън с топовен изстрел от десетина метра.

Осем минути по-късно, след центриране отляво, Никлас Бендтнер свали топката с глава за Ван Перси, който се пребори с бранител на домакините и от непосредствена близост изравни резултата.

Силите на Арсенал не стигнаха за пълен обрат, въпреки новите опити на Перси, Уилшър и Шамак да отбележат победно попадение.

След това равенство Арсенал продължава да е по петите на Манчестър с 58 точки, на 5 от лидера, но „артилеристите” са с мач по-малко. Тимът на Уест Бромич пък е на 16-а позиция с актив от 33 пункта.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1