3. Арсенал се измъкна в края срещу Евертън – 2:2

Арсенал се измъкна в края срещу Евертън – 2:2

Два рикошета отърваха момчетата на Арсен Венгер от загуба насред „Емирейтс”

Отборите на Арсенал и Евертън завършиха наравно 2:2 в изключително интересна среща от 21-ия кръг на английската Висша лига. „Карамелите” на два пъти успяваха да поведат в резултата, но с помощта на късмета Арсенал се добра до равенството с гол в добавеното време. Двубоят на „Емирейтс”, който се изигра под проливния снеговалеж, предложи доста драма, положения и интересни моменти на зрителите в Северен Лондон. В крайна сметка Арсенал пропусна отлична възможност да се доближи до лидера Челси, а Евертън и Дейвид Мойс само могат да съжаляват, че изпуснаха победата в последните секунди на мача.

Срещата започна по-добре за гостите от Евертън, които имаха ранна възможност да открият резултата, но удар с десния крак на Луис Саха от изгодна позиция премина високо над вратата на Алмуния. По-добрата игра на „карамелите” и така се стигна до 12-ата минута, когато Леон Осман успя да изведе гостите напред в резултата. След центриране от ъглов удар, Донован игра с глава, преди топката да попадне на главата на Осман, който бе точен от близо за 0:1.

Постепенно Арсенал взе инициативата под проливния снеговалеж на „Емирейтс” и успя да стигне до изравнително попадение в 28-ата минута, когато далечен удар на Денилсон рикошира в крак на бранител на гостите и влетя в мрежата на заблудения Хауърд за 1:1.

В 36-ата минута пък Тим Кейхил бе близо до гол, но негов удар с глава бе изчистен от голлинията от бранител на Арсенал. Малко по-късно пък Фил Невил за малко не изненада Алмуния при един опит за центриране, като това бе и последното по-интересно положение през първата част.

През второто полувреме Арсенал започна да напада по-масирано и създаде няколко отлични атаки. При една от тях Андрей Аршавин се размина с топката от чиста позиция, а малко по-късно опасен удар на руснака бе блокиран от защитник на Евертън. „Карамелите” от своя страна играеха доста солидно в защита и разчитаха предимно на контраатаки, като при една от тях резервата Билялетдинов имаше отлична възможност да се разпише от изгодна позиция, но се забави с удара и топката му бе избита.

Така се стигна до 80-ата минута, когато противно на играта на заснежения терен на „Емирейтс” и предимството на Арсенал, гостите успяха отново да поведат в резултата. Кейхил изведе Пиенаар сам срещу Алмуния при една скоростна контраатака, южноафриканецът излезе очи в очи със стража на домакините и с го прехвърли технично с десния крак за 1:2. Малко по-късно пък Джеймс Воън бе изведен сам срещу испанеца, но неговият удар попадна право в тялото на Алмуния.

До края на мача Арсенал натисна здраво своя съперник и след няколко мелета в полето пред Тим Хауърд, „артилеристите” стигнаха до изравнителен гол във втората минута от добавеното време. Диаби чукна една топка към Росицки, който стреля моментално с десния крак, последва рикошет в крак на бранител и топката прехвърли американския страж на гостите за крайното 2:2.

Така с това равенство Арсенал остана на трета позиция с актив от 42 точки, 1 зад втория Манчестър Юнайтед и 3 зад лидера Челси. Евертън пък е на 12-о място с 23 точки.

Арсенал – Евертън 2:2